מכשירים

גוגל מפתחת גרסת גוגל גלאס ייעודית לארגונים

משקפי המציאות המוגברת של החברה יושקו בדגם מוקשח ועמיד במיוחד, שמסוגל להתמודד עם מים, אבק וחומרים מזהמים. גם העיצוב השתנה מעט - והושם בו דגש על פונקציונליות ולא על סטייל

נמרוד צוק 11:5523.07.15
הגרסה הבאה של משקפי גוגל גלאס, זו שהחברה מפתחת לשימושים ארגוניים תחת הטייטל "Enterprise Edition", תכלול לא מעט שינויים לעומת הגרסה הסטנדרטית: המבנה יהיה חזק ועמיד יותר, והם יתקפלו כמו משקפיים רגילים, כך טוען הבלוג 9to5google.
לדברי הבלוגר סטפן הול, שעומד מאחורי הפרסום ונחשף למספר אבות טיפוס של המשקפיים, במבט ראשון קשה להבדיל ביניהן ובין הדגם הקודם - רכיבי העיבוד מותקנים בתוך קופסה מוארכת בצד הימני, עם אותו מסך שקוף זעיר שיוצא ממנו ויושב מעל העין.

 

משקפי גוגל גלאס משקפי גוגל גלאס

 

המשקפיים נבנו כך שיהיו עמידים מפני חדירת מים, נוזלים, אבק וחומרים מזהמים נוספים, עם פחות חריצים אליהם יכולים חלקיקים קטנים מהסוג הזה לחדור. גם הקו העיצובי עבר שינוי והותאם לסביבה של מפעל או בית חולים, יותר מאשר לשימוש פרטי יומיומי, עם מיקוד על שימושיות ופחות על מראה אופנתי.

 

עדכונים קודמים על המשקפיים החדשים טענו כי התצוגה הוגדלה מעט, המעבד הוחלף למעבד Atom של אינטל לביצועים טובים יותר, כי חיי הסוללה הוארכו ובעיות ההתחממות שהפריעו לשימוש בדגם הקודם נפתרו או הפכו פחות משמעותיות.

 

הפעם, בלי פרסומות למוצר

 

שיטת ההפצה של המוצר החדש תשתנה, בהתאם לקהל היעד שלו: הוא לא יימכר בערוצים קמעונאיים ולא ילווה בקמפיין פרסומי או בפעילות שיווקית מטעם החברה, אלא יופץ ללקוחות בענפים רלוונטיים דרך שותפים עסקיים שלוקחים חלק בתוכנית Glass for Work.

 

לא ידוע האם מדובר בדגם החדש אותו מפתחת החברה בשיתוף חברת המשקפיים האיטלקית Luxottica, שאמרה לפני שלושה חודשים כי היא עובדת יחד עם גוגל על גרסה עתידית של המשקפיים - או בדגם נפרד. בניגוד להערכות לא מועטות שגרסו כי החברה החליטה לגנוז את המוצר בעקבות כשלון תוכנית גלאס אקספלוררס והתדמית השלילית שהכתימה את הדור הראשון של המשקפיים, נראה כי גוגל רואה בה פרויקט אסטרטגי ארוך טווח ואף העבירה את הפיתוח שלהם למחלקה עצמאית וגדולה יותר.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x