$
חדשות טכנולוגיה

מלחמת המשקפיים החכמים: אינטל רכשה 30% מ-Vuzix

החברה מפתחת מוצרי מחשוב לביש והיתה הראשונה להציג מתחרה לגוגל גלאס, בעיצוב פשוט ואלגנטי יותר. הרכישה עלתה למעצמת השבבים 24.8 מיליון דולר ותעניק לה דריסת רגל חשובה בשוק, בו תתמודד מול גוגל ומתחרות אחרות

הראל עילם 13:5004.01.15
אינטל מאיצה את התוכניות שלה בתחום המחשוב הלביש: במהלך סוף השבוע החברה הכריזה שהיא רוכשת 30% ממניות חברת Vuzix היפנית-אמריקאית, אחת החברות הוותיקות ביותר בתחום האופטיקה, המחשוב הלביש ומציאות מוגברת.

סכום העסקה מוערך ב-24.8 מיליון דולר, המשקף לחברת הטכנולוגיה הקטנה שווי שוק של 82.7 מיליון דולר - פרימיום של 68% מעל שווי החברה הנוכחי. בעקבות ההכרזה, מניית החברה ירדה ב-3.4%.

 

כמו גוגל גלאס, אבל אלגנטי יותר. המוצר של ווזיקס כמו גוגל גלאס, אבל אלגנטי יותר. המוצר של ווזיקס

 

Vuzix מתמחה בציוד אופטי. בשנות התשעים היא יצרה משקפי ראיית לילה עבור ענקית הנשק האמריקאית ריית'און, ועשור לאחר מכן את מערכת האופטיקה Tac-Eye המשרתת את חיל האוויר האמריקאי. כיום היא מפחת משקפים חכמים שמיועדים לנחתי ארה"ב. בשנים האחרונות היא החלה לעבוד גם על פתרונות אופטיים מסחריים, כגון משחקי מציאות מוגברת ומשקפי תלת ממד לקונסולות המשחקים פלייסטיישן 3 ו-XBOX 360.

 

לפני כשנתיים חשפה החברה חשפה את המשקפיים החכמים הראשונים שלה. היה זה המתחרה המסחרי הראשון של גוגל גלאס, שהוצגו רק מספר חודשים לפני כן. מיד לאחר החשיפה טיפס שווי החברה ל-90 מיליון דולר אבל מאז ירד קרנה ושוויה ירד לכ-50 לפני פרסום הרכישה. ההשקעה הזאת היא רק חלק מהמאמצים של אינטל להשתלט במהירות על שוק המחשוב הלביש. החברה פיתחה מספר מוצרים בתחום, כגון אוזניות חכמות מתקדמות וחתמה על שיתופי פעולה עם יצרנית המשקפים האיטלקית לוקסטיקה ויצרנית השעונים פוסיל.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x