$
חדשות טכנולוגיה

מנכ"ל נינטנדו מת מסרטן

סאטורו איווטה (55) ניהל את החברה ב-13 השנים ועדיין לא ידוע מי יתפוס את מקומו. הרשת התמלאה בהודעות צער שפרסמו חברות משחקים מתחרות, מפתחים וגיימרים כאחד

ניצן סדן 08:2113.07.15
סאטורו איווטה, מנכ"ל נינטנדו, נפטר בסוף השבוע לאחר מאבק במחלת הסרטן - כך הודיעה החברה הבוקר (ב'). הוא היה בן 55 במותו.

איווטה עבד כמנהל בנינטנדו מאז 2000 ומונה למנכ"ל ב-2002. בשנתיים האחרונות ניהל גם את המטה האמריקאי של החברה. עדיין לא ידוע מי יתפוס את מקומו, אך להערכת סוכנות רויטרס, מועמד מוביל לתפקיד הוא ג'ניו טאקדה - מנהל בכיר שהוביל את פיתוח קונסולת ה-wii. נינטנדו עדיין לא פרסמה הודעה רשמית על מינוי או חלוקת סמכויות זמנית, אך לפי הערכות, נמצאות הסמכויות כעת בידי טאקדה.

 

סאטורו איווטה סאטורו איווטה צילום: בלומברג

 

איווטה התנגד במשך שנים לכניסת החברה לתחום משחקי המובייל, מחשש שהמהלך ייצור תחרות בין כותרים שונים של החברה - בראשם משחקי הגרסאות הניידות של קונסולת ה-Wii. לבסוף נחתם הסכם שיתוף פעולה בין נינטנדו ומפתחת משחקי האונליין DeNA, מה שלפי הערכות, סלל את הדרך להשקת משחקי מובייל. 

 

המנוח האמין בשמירה על קשר ישיר עם קהל הגיימרים והקפיד לנהל פורומים בהם התכתב ביפנית ובאנגלית עם מפתחי משחקים ומשתמשים באופן קבוע. בתחילת דרכו המקצועית לקח חלק בפיתוח משחקים פופולריים רבים, ביניהם קירבי ופוקימון. מותו זכה לשורה ארוכה של גילויי צער – מצד חברות משחקים שונות ומצד מפתחים ומשתמשים כאחד.

 

איור של איווטה עם כותרי נינטנדו שהועלה לטוויטר איור של איווטה עם כותרי נינטנדו שהועלה לטוויטר צילום מסך טוויטר

 

בעקבות מותו של איווטה, השתנה מבנה דירקטוריון נינטנדו ולצד טאקדה, קודם גם שיגרו מיאמוטו - מפתח המשחקים שהמציא את סופר מריו. אנליסטים סבורים שמיאמוטו, על אף היותו סמל ונכס תרבותי חשוב בקהילת הגיימינג, לא יתמנה למנכ"ל. כמחווה לאיווטה, הורדו דגלי נינטנדו לחצי התורן במטה היפני של החברה. אחד הגולשים העתיק את המחווה לעולם המשחקים של סופר מריו.

 

הדגל בחצי התורן הדגל בחצי התורן צילום מסך טוויטר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x