$
סטארט-אפים והון סיכון

מארוול ישראל ממשיכה לפטר: 150 איש צפויים לאבד את עבודתם

למרות צעדי התאוששות והתייעלות כלל עולמיים, יצרנית השבבים הבינלאומית מארוול עומדת לפטר בימים הקרובים כ-150 איש במרכזיה בפתח תקווה ויקנעם. לפני כשנה, החברה פיטרה כ-200 איש. החברה מעסיקה כיום כאלף איש בישראל

מאיר אורבך 17:0705.07.15

יצרנית השבבים הבינלאומית מארוול (Marvell) עומדת לפטר יותר מ-15% ממצבת כוח האדם שלה בישראל - מעל ל-150 עובדים מתוך אלף עובדי החברה במרכזים בפתח תקווה ויוקנעם. כך נודע ל"כלכליסט" על בסיס מקורות בשוק. על פי ההערכות, הסיבה העיקרית לפיטורין היא העברת מרבית פעילות הפיתוח בתחום המובייל לסין.

 

על פי ההערכות, מרבית המפוטרים יגיעו מחטיבת פיתוח שבבי המובייל הנמצאת בסכנת סגירה. החטיבה ממוקמת במרכז הפיתוח והמחקר של החברה בפתח תקווה. הפיטורים צפויים להתבצע במהלך הימים הקרובים והחברה הודיעה לעובדים על הפיטורים במהלך יום שני.

 

יוסי מיוחס, מנכ"ל מארוול ישראל יוסי מיוחס, מנכ"ל מארוול ישראל צילום: נמרוד גליקמן

 

מרכז הפיתוח בישראל הוא השני בגודלו אחרי המטה בארצות הברית - הוא התגבש לאחר שורה של רכישות שביצעה החברה בשנים האחרונות, בשווי כולל של למעלה מ-3 מיליארד דולר. המרכז ביוקנעם, שצפוי להפגע פחות מגל הפיטורים האחרון, מבוסס על הרכישה ההיסטורית של חברת גלילאו של אביגדור ווילנץ. מנכ"ל מארוול ישראל הוא יוסי מיוחס. 

 

זהו אינו מהלך הפיטורין הראשון של יצרנית השבבים בישראל - לפני כשנה, באפריל 2014, החטיבה המקומית פיטרה כ-200 עובדים. אז, נציגי החברה נימקו את גל הפיטורים הקודם והסבירו כי הוא נועד לשמר את הפעילות בישראל, שקיבלה מכה קשה.

 

יממה לאחר הפרסום המקורי, חברת מארוול אישרה את הדברים בפני "כלכליסט" והבהירה כי הפגיעה תהיה בעיקר בפעילות חטיבת הסלולר בארץ. "צעד זה הוא חלק מאסטרטגיה גלובלית של החברה לנוכח האתגרים והצרכים העסקיים המשתנים של הלקוחות והשוק. החברה בארץ תמשיך להוביל מספר תחומי מפתח לרבות תחום ה-Switching and SoC - שהוא נדבך אסטרטגי בפעילות החברה העולמית ואחד התחומים המרכזיים בפעילותה העסקית".

 

מארוול גם התחייבה שהיא עדיין רואה בישראל "מרכז פיתוח מוביל", וכי היא תמשיך להשקיע בפעילות המקומית. בהודעה נמסר: "מרכז המו"פ בישראל ימשיך לקחת חלק משמעותי בפיתוח טכנולוגיות הליבה של מארוול העולמית, ובכללם הפיתוחים העתידים שמובילה החברה". מארוול הבטיחה כי היא תעניק לכל העובדים "תנאי סיום מיטביים", עם שירותי השמה וסיוע באיתור מקומות עבודה חלופיים. "החברה מביעה את הוקרתה ותודתה העמוקה לעובדים אלה על תרומתם החשובה ורבת השנים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x