הייטק והון סיכון

נחשף בכלכליסט

קרן אינסייט רוכשת ב-84 מיליון דולר את השליטה בצ'קמרקס

חברת אבטחת המידע הישראלית פיתחה כלי לאיתור פרצות באפליקציות עוד בשלבי הפיתוח הראשוני שלהן. העסקה משקפת לצ'קמרקס שווי של כ-120 מיליון דולר וקצב הצמיחה שלה עומד על 100% בשנה

אסף גלעד 16:2025.06.15
קרן ההון הפרטית אינסייט (Insight Venture Partners) רוכשת את השליטה בחברת הסייבר הישראלית צ'קמרקס (Checkmarx) תמורת 84 מיליון דולר - כך הודיעה החברה אחר הצהריים (ה'). לפי ההערכה, אינייסט תרכוש כ- 70-80% מכלל מניות בחברה, דבר שמעמיד את צ'קמרקס על שווי שנע על כ- 110-120 מיליון דולר. בכך מאשרת צ'קמרקס את חשיפת "כלכליסט" בדבר העסקה הנרקמת. 
לפי הודעת החברה, ההשקעה מצד אינסייט תאפשר להאיץ את צמיחתה בעולם ולפתח מוצרים חדשים. החברה מעסיקה כ-150 עובדים (מהם יותר מ-100 בישראל) והשיגה צמיחה גבוהה במיוחד בשנה החולפת; הכנסות צ'קמרקס גדלו במהלכה ב-100%.

 

עמנואל בן זקן, מנכ"ל החברה עמנואל בן זקן, מנכ"ל החברה

 

מנכ"ל החברה, עמנואל בן זקן, סירב להתייחס לפרטים הפיננסיים של העסקה אך אמר: "אינסייט השקיעה בחברות כמו טוויטר, מדיה מיינד ובוויקס, כולן חברות שגדלו מאוד והונפקו. לא בדיוק החברות שנמכרות ב-200 מיליון דולר. גם צ'קמרקס תצמח בעקבות ההשקעה ותהפוך לחברה גדולה יותר שתבצע בעצמה רכישות ותמשיך להכפיל את עצמה מדי שנה".

 

עד היום גייסה החברה 15 מיליון דולר בשלושה סבבים. המשקיע המקורי הוא עופר הייטק שהשקיע בצ'קמרקס הן דרך חממת ניות שהיתה בעבר בבעלותו והן באמצעות הגלגול הנוכחי שלו, XT הייטק שבשליטת אודי אנג'ל. בהמשך הפכה צ'קמרקס להשקעה הראשונה של סיילספורס בישראל ולאחר מכן השקיעו בה חברת ההשקעות היפנית DNP וכן קרן K1 , קרן הון פרטית אמריקאית שהשקיעה בה 8 מיליון דולר.

 

צ'קמרקס פעילה בשוק הצומח של אבטחת המידע לאפליקציות. היא נוסדה בידי מתי סימן ומנוהלת בידי בן זקן. היא מתמקדת בסריקה אוטומטית של קוד הפיתוח ובאיתור פרצות אבטחה תוך כדי תהליך הפיתוח וכן בבדיקת תאימות הקוד לדרישות האבטחה של הארגון. היתרון הגדול של צ'קמרקס על פני המתחרות הוא יכולתה להתריע על בעיות אבטחה תוך כדי כתיבת הקוד ולחסוך את תהליך הבדיקה והתיקון שעלולים לקחת זמן רב לאחר הפיתוח. השירות מתאים במיוחד לאפליקציות שמוציאות גרסאות בקצבים מהירים ובזמן קצר. החברה מתמודדת מול תחרות הולכת וגוברת מכיוונן של ענקיות כמו HP ו-IBM, אך גם מחברות קטנות יותר דוגמת Veracode ופרפקטו מובייל הישראלית
בטל שלח
    לכל התגובות
    x