$
הייטק והון סיכון

Redis Labs גייסה 15 מיליון דולר מביין קפיטל וכרמל

החברה פיתחה מערכת לניהול מסדי נתונים, שהיא מהירה בהרבה מכלים מתחרים ומבוססת על הקוד הפתוח רדיס. בסבב הגיוס השתתפה גם קרן ההלוואות סיליקון ואלי בנק

אסף גלעד 15:1825.06.15
חברת התוכנה הארגונית Redis Labs מגייסת 15 מיליון דולר מקרן ביין קפיטל (שבין מייסדיה נמנה מיט רומני, בעברו מועמד לנשיאות ארה"ב) ומקרן כרמל הישראלית. בסבב הגיוס השתתפה גם קרן ההלוואות הטכנולוגיות סיליקון ואלי בנק (SVB). זהו הגיוס המוסדי השני של החברה, שקודם לכן גייסה 13 מיליון דולר.
החברה פיתחה טכנולוגיה לניהול מהיר במיוחד של מסדי נתונים, שמבוססת על Redis - קוד פתוח פופולרי במסדי נתונים מסוג NoSQL. רדיס ייחודית בין מסדי הנתונים NoSQL בכך שהיא היחידה שרצה כולה בזיכרון (in memory) ובנויה באופן מבוזר שמאפשר מהירות של פי אלף מבסיסי נתונים אחרים שרצים על דיסק כמו CouchBase או קסנדרה.

 

מיט רומני, מהמשקיעים ברדיס לאבס מיט רומני, מהמשקיעים ברדיס לאבס צילום: רויטרס

 

החברה מספקת את Redis Cloud, שירות מסדי נתונים היברידי שמצוי הן בענן והן באשכול המידע הארגוני. ההיברידיות מאפשרת לחברות לקוחותיה של רדיס להשיג זמני תגובה מהירים יותר, זמינות גבוהה יותר ויכולת ניהול אופטימלית של כמויות גדולות יותר של נתונים. החברה מדווחת על צמיחה של 116% בהיקף הלקוחות המשלמים במהלך 2014, וכן על 4,900 לקוחות משלמים סך הכל בהם פלטפורמת הקונטיינרים הארגוניים Docker וכן Bleacher Report ו- Hotel Tonight.

 

החברה הוקמה ב-2011 על ידי עופר בנגל ויפתח שולמן ומעסיקה 60 עובדים ברמת החייל בת"א. החברה נמצאת בעיצומו של גל גיוסים שיימנה כ-20 עובדים. רונן ניר מקרן כרמל, חבר בדירקטוריון רדיס, הסביר כי סבב ההשקעה הגיע בעקבות הבשלות של טכנולוגיית מסדי הנתונים של NoSQL, האימוץ המסיבי של הקוד הפתוח העצמאי והקניין הרוחני של רדיס לאבס. "רדיס תוביל לא רק בעולם ה-NoSQL, אלא בבסיסי נתונים בכלל", חוזה ניר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x