$
חדשות טכנולוגיה

ראש חטיבת ההנדסה בגוגל: עד 2030 בני האנוש יהיו היברידיים

לדברי ריי קורצווייל, שרוב תחזיותיו בעבר התממשו, מוחנו יהיה מסוגל ליצור קשר ישיר עם מערכת ענן שתרחיב את האינטליגנציה האישית ואף תוכל לגבות את המוח

שירות כלכליסט 11:1204.06.15

ראש חטיבת ההנדסה בגוגל, ריי קורצווייל, אמר ביום רביעי בוועידת אקספוננשל פייננס (Exponential Finance) בניו יורק כי עד לשנת 2030, בני האדם יהיו היברידיים.

 

משמעות הדבר היא שמוחנו יהיה מסוגל ליצור קשר ישיר עם מערכת ענן שבו ישבו אלפי מחשבים שירחיבו את האינטליגנציה האישית. את הקשר למחשבי ענן אלו ניצור באמצעות "ננו-בוטים" – רובוטים זעירים העשויים מגדילי דנ"א.

"החשיבה שלנו תהיה מורכבת מחשיבה ביולוגית וחשיבת לא ביולוגית", אמר קורצווייל.

 

ככל שהענן גדול ומורכב יותר, כך גם יכולת החשיבה שלנו תהיה מתקדמת יותר. קורצווייל מאמין כי עד לסוף 2030 או תחילת 2040, החשיבה שלנו תהיה בעיקרה לא ביולוגית.

 

הקשר לענן ייעשה בעזרת רובוטים זעירים הקשר לענן ייעשה בעזרת רובוטים זעירים

 

כמו כן, הוא אומר כי נוכל לעשות גיבוי מלא למוח שלנו.

 

"אנו נתמזג ונשפר את עצמנו בהדרגה. לדעתי זו המשמעות של להיות בן אנוש – אנו מגיעים אל מעבר למגבלות שלנו".

 

קורצווייל, הידוע כאחד מהממציאים הגדולים בעולם, כבר השמיע את תחזיותיו על אופיו של העתיד. בשנות ה-90 רשם 147 תחזיות לשנת 2009. ב-2010 חשף את תחזיותיו – 86% מהם אכן התממשו. הוא העניק לעצמו ציון "בינוני".

 

בין תחזיותיו שהתממשו היו מחשבי הטאבלט, היעלמותן של הקישוריות בכבלים ותצוגת מסך במשקפי ראייה. אולם בנאומו מאתמול, הודה שחשב שיהיו מכוניות בנהיגה אוטומאטית.

 

"זה לא ממש טעות – לו הייתי אומר שעד 2015 יהיו לנו רכבים כאלו הייתי צודק, אבל רכבים כאלו עדיין לא בשימוש נפוץ. כך שאפילו התחזיות שלא התממשו היו בכיוון הנכון".

 

ולמי שמודאג מהשתלטות הבינה המלאכותית על העולם בעתיד, אומר קורצווייל כי יש לנו מחויבות מוסרית להמשיך לפתח טכנולוגיה ובה בעת לשלוט בסכנות הטמונות בה.

 

"כפי שאני כותב כבר 20 שנה, הטכנולוגיה היא חרב פיפיות. השתמשנו באש לשמור על חום ולבשל אוכל אולם היא גם שרפה את ביתנו. כל טכנולוגיה צופנת הבטחה וגם סכנה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x