$
חדשות טכנולוגיה

שוק הסלולר, תמונת מצב: סמסונג חזרה אל כס המלכות

נתוני חברות מחקר מהרבעון האחרון מראים שהקפיצה המרשימה של אפל אל ראש טבלת המכירות היתה תופעה נקודתית. בנוסף, היצרניות הסיניות ממשיכות להתחזק, על חשבון HTC, סוני ומיקרוסופט שנפלו מרשימת 10 החברות שמוכרות הכי הרבה מכשירים

נמרוד צוק 12:3727.05.15
האם הקפיצה הדרמטית במכירות האייפון, שהזניקה את אפל לראש טבלת המכירות העולמית, היתה תופעה חד פעמית? לפי האנליסט טומי אהונן, בכיר לשעבר בנוקיה, התשובה חיובית. אהונן שקלל נתונים של חברות מחקר כ-IDC, סטרטג'י אנליטקס ונתונים רשמיים של יצרניות הטלפונים - ופרסם טבלת מכירות שלפיה את המקום הראשון ברבעון האחרון החזיקה סמסונג.

הענקית הקוריאנית מכרה 82.2 מיליון מכשירים ברחבי העולם ומחזיקה ב-24.3% משוק הסלולר. אחריה, ניצבת אפל עם 61.6 מיליון אייפונים שמכרה ונתח שוק של 17.9%. במקום השלישי נמצאת לנובו, שמכרה 18.7 מיליון טלפונים ומחזיקה ב-5.5% מהשוק (בין השאר, בשל רכישת מוטורולה, שמכירותיה מחושבות תחת נתוני הענקית הסינית). אחריה - חואווי, עם 5.1% מהשוק ואת החמישיה הראשונה סוגרת LG עם 4.5% מהשוק – נתון שעתיד להשתפר ברבעון הבא לאור השקת מכשיר ה-G4.

 

מימין: אייפון 6, גלקסי S6 מימין: אייפון 6, גלקסי S6

 

המשך הרשימה מציג כמה שינויים דרמטיים: סוני ומיקרוסופט, למשל, בכלל לא נמצאות בו: שיאומי אוחזת במקום השישי (15 מיליון טלפונים, 4.4% מהשוק), אחריה ZTE (עם 12.5 מיליון יחידות, 3.5% מהשוק), קולפד, TCL ו-VIVO. נראה שהיצרניות הסיניות צומחות בקצב מהיר במיוחד.

 

כנראה שמיקרוסופט תנסה לחזור לרשימה בהמשך השנה, עם השקת מכשירי ווינדוס פון שיהיו הראשונים שייזכו לקבל עדכון לווינדוס 10. לעומתה, סוני בכלל לא בתמונה: החברה מצמצמת את פעילותה בתחום המובייל ואף מנסה למכור את חטיבת המכשירים שלה, לפי מספר דיווחים. עוד חברה שלא נמצאת ברשימה היא HTC הטייוואנית, שמכשיר הדגל האחרון שלה נתפס כשדרוג בסיסי מאוד של קודמו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x