$
מכשירים ומדריכים

הכירו את היזמים הצעירים שלא שואלים מה הסיסמה ל-WiFi

תלמידי חטיבת ביניים מהרצליה פיתחו מכשיר שניתן להצמיד אליו את הטלפון כדי להתחבר לרשת המקומית, ועשוי להקל על בתי עסק להציע אינטרנט אלחוטי ללקוחותיהם. אגאדיר כבר בפנים

שירות כלכליסט 17:0912.05.15

מתי בפעם האחרונה נכנסתם לבית קפה עם הסמארטפון או הטאבלט ותהיתם מה הסיסמה ל-WiFi? מוצר חדש, שפותח במסגרת פרויקט "יזמים צעירים", עשוי להקל על חייכם. תלמידי חטיבת הביניים זאב בהרצליה יצרו מתקן קטן וצבעוני המכונה WiFive, שניתן לתלייה על הקיר. באמצעות תכנות פשוט ושימוש בשבב NFC ניתן להצמיד למתקן כל טלפון אנדרואיד מודרני ולהתחבר אוטומטית לרשת שהוגדרה מראש, ללא צורך בסיסמה.

 

היזמים הצעירים, שהקימו חברה בשם Imperss, הציבו היום (ג') דוכן ברמת החייל שבו מכרו את המוצר תמורת 30 שקל לקהל הצרכנים הרגיל. עם זאת, באופן טבעי WiFive פונה בעיקר לבתי עסק הזקוקים לדרך נוחה לחבר את לקוחותיהם לרשת.

 


 

החברה הצעירה כבר סיכמה עם רשת ההמבורגרים אגאדיר על שילוב המוצר בסניפיה, עובדת בשיתוף פעולה עם יצרנית מדפסות התלת-ממד סטראטאסיס ועם חברת NFC ישראל, ומקווה להתרחב לבתי עסק נוספים. לדברי היזמים הם פיתחו את המוצר כיוון שהעדפת השימוש ברשת הסלולרית על פני הרשת המקומית גוררת שימוש מיותר בחבילת הגלישה המוגבלת, מאטה את הגלישה ויוצרת קרינה רבה יותר.

 

WiFive, ההתקן החדש של היזמים הצעירים מחברת Impress WiFive, ההתקן החדש של היזמים הצעירים מחברת Impress

 

המתקן מודפס מפלסטיק באמצעות מדפסת תלת-ממד. ניתן להדפיס אותו במגוון צבעים תוך הוספת לוגואים ודוגמאות לפי צורכי הלקוח. בגב המתקן מותקנת מדבקת NFC הניתנת לתכנות והפעלה באמצעות כל טלפון אנדרואיד. קוטר המוצר כ-7 סנטימטר, וניתן להניחו על כל משטח או למקמו על הקיר לטובת נגישות מירבית עבור אורחים ולקוחות.

 

פיתוחים מסוג זה אמנם אינם פורצי דרך מבחינה טכנולוגית, ומוצרים דוגמת WiFive כבר קיימים במקומות שונים בעולם, אך לפי שעה מדובר עדיין במוצרים נישתיים - דבר שהיזמים הצעירים מהרצליה מקווים לשנות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x