$
חדשות טכנולוגיה

Seergate נמכרה ל-MyEcheck תמורת 3 מיליון דולר

החברה הממוזגת תיצור את אחת החברות המסקרנות ביותר בתחום התשלומים הדיגיטלים שעשויה להיות בעצמה פוטנציאל לרכישה על ידי פייסבוק כחלק מקמפיין החדירה שלה לשוק התשלומים במדינות מתפתחות

אסף גלעד 19:0407.05.15

חברת מערכות התשלומים הישראלית Seergate נמכרה ל- MyEcheck האמריקאית תמורת כ- 3 מיליון דולר במניות הרוכשת. החברה הממוזגת תיצור את אחת החברות המסקרנות ביותר בתחום התשלומים הדיגיטלים שעשויה להיות בעצמה פוטנציאל לרכישה על ידי פייסבוק כחלק מקמפיין החדירה שלה לשוק התשלומים במדינות מתפתחות. בין המשקיעים בסירגייט ניתן למנות את אורקל, דורון דוברת, קבוצת RDT וחברת פרוקונסול, שהשקיעו יחד בחברה מיליוני דולרים בודדים. סירגייט היא גם בוגרת המחזור השני של מאיץ הסטארט-אפים של קבוצת סיטי שהסתיים בשנה שעברה.

 

Seergate, שנוסדה על ידי אלדד אהרוני ואליסיה רויסמן-ישמח, פיתחה מערכת המאפשרת לבנקים להציע שירותים פיננסיים דרך שירותי דואר אלקטרוני שונים, כמו אאוטלוק, או דרך רשתות חברתיות, כגון פייסבוק. המערכת מאפשרת להוציא פקודה דרך ממשק פייסבוק להעברת כסף בין חברים. הכסף אינו עובר ישירות דרך פייסבוק, כמובן, אך מאפשר לבנק להשתמש בפלטפורמת התקשורת של הרשת החברתית בכדי לחולל פקודות בנקאיות. לעסקים היא מאפשרת לנהל חשבוניות או לשלם לספקים דרך תא דואר אלקטרוני.

 

תשלומים מהטלפון תשלומים מהטלפון

 

בשנים האחרונות צברה סירגייט פופולאריות בכמה מדינות באפריקה, שם היא מאפשרת ללקוחות הבנקים לבצע פעולות רבות כמו העברת כסף בין לקוחות, תשלום לעסקים ותשלום מיסים דרך המערכת באמצעות ממשק פשוט של דואר אלקטרוני או דרך הרשתות החברתיות. כך היא מאפשרת לבנקים להציע שירותים ללא תיווך של חברות אשראי ומתווכים שונים ובצורה זו להוריד את מחירי השירותים הפיננסיים.

 

הרוכשת, MyEcheck, היא חברה אמריקאית הנסחרת בניו יורק במסחר מעבר לדלפק בשווי של כ- 80 מיליון דולר (אין לבלבל אותה עם MyCheck הישראלית שפיתחה אפליקציית תשלומים לרשתות מזון ומקומות בילוי). היא פיתחה מערכת להעברת צ'קים אלקטרוניים - ללא צורך בהמחאה מודפסת, ומייתרת את הצורך בפנקס צ'קים ובמנגנון הסריקה היקר הכרוך בו. המערכת דורשת מהמשתמש התחייבות על גבי ממשק מקוון וחוסכת בצורה זו את הצ'ק.

 

MyEcheck עובדת עם הבנקים בארה"ב, ואילו סירגייט מקושרת היטב לבנקים באפריקה, כך שהשתיים משלימות אחת את השניה בהיבט של שווקי יעד. שתיהן יחד מהוות אלטרנטיבה למערכות התשלומים של גוגל, פייסבוק ואפל שנחשבות ליקרות יותר היות והן עובדות עם חברות האשראי ועם גופי מתווכים נוספים. MyECheck וסירגייט, לעומתן, מותקנות על התשתית הבנקאית ולכן מוזילות את עלות השירות.

 

בעקבות הרכישה, יעברו שלושת העובדים בסירגייט, אלדד אהרוני, אורן שמואל וואלרי קמינקר ל- MyEcheck

בטל שלח
    לכל התגובות
    x