$
הייטק והון סיכון

פרסום ראשון

עליבאבא תשקיע עשרות מיליוני דולרים בקרנות של JVP

זוהי ההשקעה הראשונה אי פעם של עליבאבא בקרן הון סיכון; לחברה הישראלית שמנוהלת בידי קובי רוזנגרטן וגדי תירוש יש שתי קרנות פעילות והיא השקיעה השנה בלא פחות מעשרה סטארט-אפים חדשים

ניצן סדן ומאיר אורבך 10:5423.03.15

ענקית הסחר המקוון עליבאבא עתידה להשקיע עשרות מיליוני דולרים בקרנות של JVP הישראלית - כך נודע ל"כלכליסט". זוהי ההשקעה הראשונה בהיסטוריה של עליבאבא בקרן הון סיכון.

בימים אלו מבקרת בישראל משלחת גדולה של בכירי עליבאבא, ביניהם מנהל תחום הסייבר של החברה. המשלחת תגיע לכנס האבטחה סייברטק שייפתח השבוע. חברי המשלחת נפגשו עם מספר סטארט-אפים וגורמים בולטים בזירת ההייטק הישראלית, ככל הנראה במטרה לשקול שיתופי פעולה ואף רכישות עתידיות. עליבאבא החלה השנה לפעול בישראל, עם השקעה של 7-8 מיליון דולר בסטארט-אפ Visualead שמפתחת טכנולוגיות סריקת QR.

 

מימין: רפי קסטן, גדי תירוש וקובי רוזנגרטן, מנהלי JVP מימין: רפי קסטן, גדי תירוש וקובי רוזנגרטן, מנהלי JVP

 

JVP הוקמה על ידי אראל מרגלית ומנוהלת בידי קובי רוזנגרטן וגדי תירוש. זוהי הקרן הפעילה ביותר בישראל כיום בכל הנוגע בהשקעות ראשונות בסטארט-אפים. דפוס השקעה זה מסמל את יכולתה של קרן להקצות הון לא רק לתמיכה בפורטפוליו הקיים.החברה, שמשקיעה כיום מקרן ההון סיכון הכללית החדשה שלה, JVP 7 ומקרן הסייבר שלה שהיקפן הכולל עומד על 160 מיליון דולר, השקיעה במהלך השנה החולפת בעשר חברות בהן לא היתה מושקעת קודם לכן: Valooto, Teridion, Noobaa, CyActive, RepnUp, CyberCanary, GreenSQL, Morphisec, SecBI ו-Smart-X.

 

JVP זכתה בעבר למספר השקעות, ביניהן מקרן קלפרס - הגדולה מסוגה בעולם. על אף שעליבאבא השקיעה בעצמה בארץ, הבחירה בקרן מבוססת ששמה דגש על סטארט-אפים חדשים יכולה לייעל את חדירתה לארץ ולהעניק לה בעתיד גישה לטכנולוגיות ומוצרים שמפתחות חברות הפורטפוליו של JVP. ואולם, ההשקעה המתוכננת לא סותרת את פעילות ההשקעה הישירה של עליבאבא במוצרים ושירותים שמפותחים בארץ ומתאימים לקו העסקי שלה. ענקית הסחר מפעילה אתרי קניות, שירותי תוכן, גופי מחקר, אפליקציות מובייל ופעילה בתחומים רבים נוספים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x