$
פטנטים וקניין רוחני

ביוגרפיה חדשה: מנכ"ל דיסני שמר בסוד את דבר מחלת הסרטן של סטיב ג'ובס

ספר חדש שייצא לאור ביום שלישי הקרוב חושף פרטים חדשים אודות חייו של מנכ"ל אפל האגדי שמת בשנת 2011 ועל הקשר לעסקת הענק שבמסגרתה רכשה דיסני את פיקסר, חברת האנימציה שבראשה עמד

בלומברג 09:4921.03.15

מנכ"ל חברת דיסני, בוב אגר, ידע כבר בשלב מוקדם שמחלת הסרטן של מנכ"ל אפל, סטיב ג'ובס, חזרה - אולם שמר את הדבר בסוד במשך שלוש שנים עד שהדבר פורסם. כך על פי ביוגרפיה חדשה על ג'ובס.

 

אגר שמע על דבר המחלה ב-2006, פחות משעה לפני שדיסני הודיעה על רכישתה של פיקסר, חברת האנימציה שבראשה עמד ג'ובס. כך על פי הספר החדש על חייו של ג'ובס, ששמו Becoming Steve Jobs, מאת ברנט שנדלר וריק טצלי העתיד לצאת לאור ב-24 במרץ.

 

סטיב ג'ובס. אגר טען שאינו מהותי לעסקה סטיב ג'ובס. אגר טען שאינו מהותי לעסקה צילום: רויטרס

 

העסקה בת 7 מיליארד דולר לרכישת פיקסר, הפכה את דיסני לבעלת המניות הגדולה בחברה. אגר סיפר לכותבי הספר כי שקל את ההשלכות של שמירת דבר מחלתו של ג'ובס בסוד בעוד הרגולטורים דורשים גילוי נאותות. בסופו של דבר החליט כי דיסני שוקלת את הרכישה על פי ערכה של פיקסר ולא על בסיס מצבו הבריאותי של ג'ובס.

אגר אמר לג'ובס: "אתה בעל המניות הגדול ביותר אבל אני לא חושב שזה בעל משמעות. אתה לא מהותי לגבי העסקה - אנו רוכשים את פיקסר ולא אותך".

 

הספר הוא כותר חדש הבוחן את חייו ואת עבודתו של ג'ובס, שמת באוקטובר 2011 לאחר מלחמה ממושכת בזן נדיר של סרטן הלבלב. הספר מציג את ג'ובס באור חיובי יותר מהביוגרפיה של וולטר אייזקסון שהקדיש מספר פרקים בספר לחייו האישיים של ג'ובס.

 

נציגי דיסני ואפל לא השיבו לבקשות לתגובה. אגר מונה לשבת בדירקטוריון אפל לאחר מותו של ג'ובס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x