$
אינטרנט

טוויטר השיקה כלים חדשים למניעת לינץ' מקוון

הרשת החברתית קצה בפעילות ההסתה, השנאה והבריונות המקוונת בה - והשיקה שירות שמאפשר להעביר למשטרה מכתב אוטומטי שכולל את פרטי המתלונן והתוקף, פירוט הציוצים ועוד

נמרוד צוק 16:5318.03.15
אחרי היוזמה של פייסבוק שנועדה לסייע למשתמשים שכותבים פוסטים אובדניים ברשת החברתית, גם טוויטר מנסה להפוך את האינטרנט למקום בטוח מעט יותר, עם כלי חדש שנועד להקל על משתמשים שסובלים מבריונות מקוונת ורוצים להגיש תלונה למשטרה נגד מי שפוגע בהם.
התכונה החדשה, תוספת לתכונה הקיימת של דיווח על הטרדות, מאפשר לקבל בהודעת מייל סיכום מסודר של הפניה לטוויטר במקרה של הטרדה או בריונות רשת - מסמך שאמור להקל על המשתמש במקרה והוא יחליט לפנות במקביל גם לרשויות אכיפת החוק, שמנוסח כמכתב רשמי מטעם החברה.

 

טוויטר מחריפה את מאבקה בבריונות המקוונת. אילוסטרציה טוויטר מחריפה את מאבקה בבריונות המקוונת. אילוסטרציה צילום: Shutterstock

 

בנוסח לדוגמה שהחברה פרסמה נכתב: "לכל מאן דבעי, קיבלנו דיווח ממשתמשת טוויטר @katiemorgan כי היא קיבלה איום ממשתמש אחר, @pdrigby", כאשר בהמשך מצורפים פרטים נוספים על הדיווח - תאריכי הציוץ שהוגדר כאיום על ידי הנמענת והעברת הדיווח, וכתובות החשבונות של שני הצדדים. הדו"ח, עם זאת, לא כולל פרטים מזהים מעבר לכך, וכדי להשיג אותם (במקרה של משתמש שמתחבא מאחורי זהות בדויה) יצטרכו הרשויות הרלוונטיות לפנות לחברה עם צו מתאים.

 

טוויטר עדיין לא עושה את המטר הנוסף

 

המדיניות של טוויטר, בניגוד לזו של פייסבוק (שבמקרים מסוימים פונה בעצמה לרשויות), היא להימנע מכל פניה יזומה למשטרה, גם במקרים של איומים באלימות או הפצת חומרים פדופיליים. החברה מסתפקת במחיקת התכנים הלא חוקיים והשעיית חשבונות המשתמשים - ומעבירה פרטים אישיים של משתמשים לרשויות אכיפת החוק רק כאשר היא נדרשת לכך במסגרת החוק. המדיניות גררה תרעומת מצד המשתמשים בחודשים האחרונים בעקבות מקרים שונים של הטרדות אלימות שהתבצעו גם בתוך הרשת החברתית. בין היתר, בלטו במיוחד ההתקפות השובינסטיות של טרולים מקבוצת "גיימרגייט" על שורה של נשים משפיעות בתעשיית המשחקים, שהגיעו בכמה מקרים למשלוח איומים באונס וברצח.

 

המהלך החדש מגיע כחלק משינוי גישה שנועד לצמצם את תופעות הבריונות וההטרדות בטוויטר. לפני שבוע הודיעה על מדיניות חדשה במסגרתה היא תסיר מיידית צילומים שידווחו כתמונות אינטימיות של אנשים שפורסמו ללא רשותם על ידי משתמשים אחרים, ותחסום את חשבונות המשתמשים שיפרסמו אותן. עד כה לא כללה מדיניות החברה התייחסות ספציפית למקרים כאלו.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x