$
אינטרנט

פייסבוק תסייע לכם לעשות כסף בפייסבוק

הרשת החברתית השיקה שירות שמספק לבתי עסק מידע ערכי על הרגלי שימוש, טרנדים, תכנים ומוקדי עניין של צרכנים פוטנציאליים. בשלב זה הוא זמין בארה"ב ובבריטניה, אך צפוי להגיע גם לשווקים נוספים

נמרוד צוק 16:2611.03.15

מפרסמים מוצרים ושירותים בפייסבוק? הרשת החברתית רוצה לעזור לכם. החברה השיקה אמש את Topic Data, שירות שמספק מידע על שווקי יעד ולקוחות פוטנציאליים ומתבסס על המידע שבידי פייסבוק עצמה. בשלב זה השירות זמין בתצורת פיילוט בארה"ב ובבריטניה (ועל בסיס שותפי חברת Datasift שמפעילה אותו), אך עתיד להתרחב לשווקים נוספים. החברה לא פרסמה את עלויות השימוש.

השירות החדש יוכל לסייע למשל, לחברה לייצור תכשירים לשיער שרוצה לבחון מהי הדמוגרפיה של אנשים שמשתמשים בפייסבוק כדי לדון בהשפעת הלחות על מראה השיער, לרשתות אופנה שיוכלו ללמוד על פריטי הלבוש שמעניינים את קהל היעד שלה כדי להחליט מה כדאי להוסיף למלאי ותאגידים שרוצים לדעת מה אומרים על המותגים שלהם או של המתחרים ברשת החברתית.

 

שירות חדש, שימושי לארגונים. פייסבוק שירות חדש, שימושי לארגונים. פייסבוק צילום מסך: פייסבוק

 

המידע שניתן להשיג באמצעות המערכת, מדגישה החברה, הוא מידע סטטיסטי בלבד שהופשט מכל סממן מזהה שעשוי לקשר אותו למשתמש ספציפי, כך שאין בשירות החדש סיכון לחשיפת פרטים אישיים של משתמשים לעיניהם של מקבלי החלטות בחברות שישתמשו בו. עם זאת, הוא יכלול נתונים שיגיעו גם מפוסטים פרטיים שמשתמשים מפרסמים לעיני חבריהם בלבד וממידע אישי מתוך הפרופיל שאינו בהכרח חשוף לעיון פומבי על ידי משתמשים אחרים, לא כולל שיחות בפייסבוק מסנג'ר.

 

מידע מחברות צד שלישי? זה כל כך 2014

 

מידע מהסוג הזה היה זמין בעבר מחברות צד שלישי, אבל מכיוון שלא היתה להן גישה ישירה לתשתיות של פייסבוק, המידע שהן סיפקו היה במקרים רבים לא מדויק מספיק ונטול נתונים דמוגרפיים בעלי ערך, טוענת החברה. השירות, עם זאת, לא מיועד לשימוש ישיר כחלק ממערכת הפרסום באתר אלא רק ככלי עזר לקבלת החלטות.

 

Datasift, שפיתחה את Topic Data עבור פייסבוק ותהיה אחראית להפעלת חלקים מהמערכת עליה מתבסס השירות, היא אחת הספקיות המובילות של כלים לניתוח עסקי של מידע מרשתות חברתיות, בלוגים ואתרי חדשות, וניתוח השיחה על מותגים ברשת. טוויטר, לעומת מתחרתה העצומה, מאפשרת כבר כמה שנים לחברות ניתוח נתונים גישה לצינור המידע המרכזי שלה, היות וסוגיית הפרטיות פחות משמעותית ברשת בה מרבית התכנים הם פומביים בהגדרה, דבר שהוביל ליצירה של אקוסיסטם רחב הכולל כמה עשרות חברות שמספקות ניתוחים ומידע עסקי על בסיס השיחה באתר.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x