שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בשולי הרשת

מחקר: יותר מדי פייסבוק יגרום לכם לדיכאון

חוקרים מאוניברסיטאות מיזורי, בראדלי ונאניאנג, שבדקו שימוש בפייסבוק על ידי 736 סטודנטים, מצאו שמעקב אינטנסיבי אחרי החיים האישיים של חברים ברשת החברתית גורם לתחושות נחיתות קשות

שירות כלכליסט 12:1703.03.15

מחקר חדש שפורסם לאחרונה על ידי חוקרים מאוניברסיטאות מיזורי, בראדלי וניניאנג מצא כי משתמשים כבדים בפייסבוק נוטים יותר לחוש קנאה בחבריהם, וכתוצאה מכך חשופים יותר לדיכאון. במסגרת המחקר, שנערך בהשתתפות של 736 סטודנטים, נמצא כי מעקב תכוף מדי של המשתמשים אחר הפעילות של החברים שלהם בפייסבוק גרם להם לתחושת נחיתות כלפיהם, וכתוצאה מכך - לחוסר ערך עצמי.

"השימוש בפייסבוק עלול לגרום לדיכאון, בעיקר למי שמשתמש בו כדי להשוות את החיים האישיים שלו לאלו של חבריו – עד כמה הם מאושרים או מצליחים כלכלית, ואם הם נמצאים בזוגיות", אמרה ל-CNN מרגרט דופי, פרופסורית בבית הספר לעיתונאות של אוניברסיטת מיזורי.

 

פייסבוק. שימוש היתר ברשתות חברתיות אופייני גם בגילאים מבוגרים פייסבוק. שימוש היתר ברשתות חברתיות אופייני גם בגילאים מבוגרים

 

התופעה לא מוגבלת רק לסטודנטים באוניברסיטאות. גם בגילאים מבוגרים יותר רווחת תופעה של שימוש יתר ברשת החברתית,משתמשים נשואים ובעלי ילדים למשל בודקים מה קורה אצל עמיתיהם ומשווים את ההצלחות שלה כהורים ואת ההצלחה הכלכלית שלהם לאחרים.

 

"השימוש בפייסבוק יכול להיות מהנה ובריא, אם המשתמשים מנצלים את האתר כדי לשמור על קשר עם מכרים ובני משפחה ומשתפים את החברים שלהם בחלקים המעניינים והחשובים של חייהם. אולם אם הרשת החברתית משמשת אמצעי להשוואת המצב הכלכלי או האישי – הדבר עלול לגרום לקנאה ולהוביל לדיכאון", אומרת דופי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x