$
חדשות טכנולוגיה

טדי שגיא רכש את וידמיינד ב־2.4 מיליון דולר

קבוצת שגיא התחייבה להשקיע עוד 5 מיליון דולר בפיתוח הפעילות של וידמיינד עד סוף 2015, ולהמשיך להעסיק לפחות 30 מהעובדים

מאיר אורבך 08:4918.02.15

השופט איתן אורנשטיין אישר את הצעתה של קבוצת טדי שגיא לרכוש את חברת וידמיינד (Vidmind) כהצעה הזוכה. לפי ההצעה תשלם קבוצת טדי שגיא 2.4 מיליון דולר תמורת החברה. המייסד דני פלד ימשיך בתפקיד המנכ"ל גם לאחר השלמת העסקה. קבוצת שגיא התחייבה להשקיע עוד 5 מיליון דולר בפיתוח הפעילות של וידמיינד עד סוף 2015, ולהמשיך להעסיק לפחות 30 מהעובדים. בתקופה שווידמיינד היתה בהקפאת הליכים מימנה קבוצת טדי שגיא את פעילות החברה והעמידה לרשותה 3.9 מיליון שקל.

 

טדי שגיא טדי שגיא

 

מפרק וידמיינד רונן מטרי קיבל את אישור הכנ"ר ובית המשפט למכירת החברה, לאחר שהסכום שהציע שגיא הספיק לכיסוי כל חובות החברה לנושיה. וידמיינד נקלעה לקשיים לאחר שהמשקיע המרכזי שלה מקסים נוגוטקוב פשט רגל בעקבות קריסת עסקיו ברוסיה. נוגוטקוב היה אמור להשקיע בחברה כ־30 מיליון דולר, אך הספיק להעביר רק כ־18 מיליון.

 

וידמיינד פיתחה ממיר עבור חברות תקשורת וסלולר שמעוניינות להיכנס לשוק הטלוויזיה. קופסת המדיה נמכרת ברוסיה תחת השם TVzor, ומאפשרת למנויים לצפות בחבילת ערוצים חינמית במודל עידן פלוס עם ערוצי VOD ואפליקציות טלוויזיה, ומספקת ערוצי פרימיום בתשלום חודשי נמוך.

 

דני פלד, דרור קראוס, עופר הרמן ודב ברנד ייסדו את וידמיינד ב־2010. החברה מעסיקה כיום 50 עובדים, 35 מהם בתל אביב.

 

מקבוצת טדי שגיא נמסר: "אנו שמחים לצרף את וידמיינד ואת עובדיה לקבוצה. אנו מאמינים שהטכנולוגיה שפיתחה והידע שנצבר בה ישמשו כר נרחב לפעילות עסקית בשוק הוידיאו באינטרנט הצומח במהירות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x