$
הייטק והון סיכון

בלעדי לכלכליסט

דיוויד בלאמברג מגייס קרן רביעית של 200 מיליון דולר

קרן ההון סיכון של איש העסקים היהודי, שמשקיעה מחצית מהונה בישראל, קיבלה כבר התחייבויות של כ־80 מיליון דולר. הגיוס הגבוה של הקרן, שתתחיל להשקיע כבר בחודשים הקרובים, מצטרף לגל גיוסים חסר תקדים מתחילת שנת 2015

אסף גלעד ומאיר אורבך 06:5904.02.15

קרן ההון סיכון בלאמברג (Blumberg Capital), המשקיעה מחצית מהונה בישראל, מגייסת 200 מיליון דולר עבור קרן רביעית. כך עולה ממסמכים שהגישה החברה לרשות ניירות הערך בארה"ב. לפי ההערכות, הקרן בניהולו של איש העסקים היהודי דיוויד בלאמברג קיבלה התחייבויות של כ־80–90 מיליון דולר ממשקיעים שונים, ובחודשים הקרובים צפויה להתחיל ולבצע השקעות חדשות.

רק בסוף 2013 גייסה בלאמברג קרן שלישית בהיקף של 150 מיליון דולר. בלאמברג, המייסד והשותף־המנהל בקרן, אמר אז ל"כלכליסט" כי הקרן משקיעה כ־40%–45% מהונה בחברות ישראליות.

 

את הקרן החדשה, והגדולה ביותר עד כה, גייס בלאמברג בין השאר גם בהתבסס על ההשקעות בחברות ישראליות צומחות שהעלו את שווי הקרן וכן בהתבסס על האקזיט המהיר של סייברה, שנמכרה תמורת 200 מיליון דולר, מתוכם 88 מיליון במזומן. בלאמברג החזיקה טרם המכירה בכ־13% ממניות חברת הסייבר.

 

דיוויד בלאמברג דיוויד בלאמברג

 

מגיוס הקרן הקודמת הגבירה בלאמברג את השקעותיה בחברות סייבר ופינטק ישראליות. בין השקעותיה הבולטות: חברת טכנולוגית הסליקה הבינלאומית Credorax שגייסה קרוב ל־140 מיליון דולר, מנוע הסליקה Zooz שגייס 16.5 מיליון דולר וכן חברת השוואת מחירי תוכניות הפנסיה Feex של אורי לוין.

 

בלאמברג היתה פעילה בישראל מרחוק עד 2010, אז מונה לה כשותף ישראלי בקרן אלון ליפשיץ. היא פועלת מ־2012 מתל אביב. דיוויד בלאמברג, אמריקאי יהודי, גר בסן פרנסיסקו אך מרבה לבקר בישראל. בלאמברג מעורב בין היתר בהשקעות באלרון, אלסינט, ובהמשך עבד עם פרד אדלר בעסקאות ההשקעה בסאיטקס, קריאו ודייזי. בנוסף, החזיק בעבר בלאמברג במניות בצ'קפוינט וב־ DSPG.

 

מתחילת השנה חווה תעשיית ההייטק רצף של אקזיטים והשקעות כפי שלא היה, כנראה, מעולם. סכום הרכישות של חברות ישראליות הגיע כבר ל־600 מיליון דולר, וסך הגיוסים של סטארט־אפים חצה את רף 100 מיליון הדולר. בהתאם לרוח האופטימית מספר קרנות, וביניהן בלאמברג, הודיעו על תחילת גיוס.

 

מקרן בלאמברג לא נמסרה תגובה.

 

קרן בלאמברג

מייסד: דיוויד בלאמברג (בצילום)

השקעות קודמות: סייברה, Credorax, Zooz, Feex, Fortscale, Biocatch, Yotpo

מיקום: תל אביב, ניו יורק

שלב ההשקעה: סיד ופרה־סיד

תחומי השקעה: אבטחת המידע, רשתות חברתיות, תוכנה פיננסית ווירטואליזציה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x