$
אפליקציות

uHealth: האפליקציה הרפואית שתשפר את כושר הריכוז שלכם

חברת המובייל הישראלית יומוב פיתחה אפליקציה המנטרת את תנועי האישונים של המשתמש ובודקת האם הוא סובל מקשיי קשב וריכוז. היא גם מציעה תוכנית אימונים עם תרגולים יומיים שמשפרת את יכולת ביצוע המשימות

עוזי בלומר 07:4531.01.15

חברת ההייטק הישראלית יומוב (Umoove) משיקה בימים אלו את אפליקציית הסלולר uHealth (הזמינה כעת רק ל-iOS) המיועדת לאמן נערים ומבוגרים לשפר את הריכוז שלהם. האפליקציה עוקבת אחר תנועות העין של המשתמש כדי לזהות אם הוא סובל מקשיי קשב וריכוז. בנוסף, האפליקציה מציעה למשתמש תרגול יומי, ברמת קושי עולה, במטרה ללמד אותו לשמור על ריכוז ומיקוד בביצוע משימות, למרות הפרעות מסוגים שונים.

 

החברה, שמשרדיה נמצאים בהר החוצבים בירושלים, עוסקת בתחום המובייל כבר תשע שנים. לפני כארבע שנים החלה לעסוק בתחום המעקב אחרי תנועות עיניים, ולפני כשנה השיקה את המשחק umoove experience שיוצר אשליית טיסה, בהתאם לתנועות העיניים של המשתמש. מלבד לגיימינג, למעקב אחרי תנועות עיניים יש גם שימושים רפואיים משמעותיים, כמו אבחון בעיות נוירולוגיות וכאמור גם אבחון קשיי קשב וריכוז. ביומוב ראו שהמערכות הקיימות בשוק האבחון הרפואי באמצעות מעקב עיניים הן גדולות ומסורבלות, וניגשו לפתח תוכנה ייעודית שתתאים למכשירי מובייל, תוך שימוש במצלמה הקדמית המובנית ברוב המכשירים.

 


 

"העיניים משמשות כסוג של מראה שמצביעה על מה שמתרחש במוח. למעשה, להרבה אנשים שסובלים מקשיי קשב וריכוז יש תנועות עיניים דומות, ואחריהן אנחנו עוקבים" אומר המייסד והמנכ"ל איצי קמפינסקי.

 

כיום מעסיקה יומוב כ-15 עובדים. הגרעין המייסד שלה כולל את קמפינסקי, טוביה אלבוים וניר בלושטיין. החברה גייסה עד עתה 3.25 מיליון דולר בשני סבבי גיוס, ומתכוננת לבצע סבב גיוס נוסף.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x