$
אינטרנט

מנכ"לית פייסבוק שוק ישראל: "מי שסוטה מהמדיניות- הדף שלו יוסר"

עדי סופר-תאני התייחסה לפרשת הסרת "סטטוסים מצייצים". בנוסף, חשפה נתונים על השימוש ברשת החברתית בישראל, הכחישה את הטענות על נטישת המשתמשים הצעירים והסבירה שלדעתה, אנשים לא שונאים פרסומות

אסף גלעד 11:1921.01.15

"כל מי שעושה שימוש בפייסבוק צריך להכיר את המדיניות שלנו, ומי שסוטה ממנה - אנחנו מורידים את הדף שלו", כך אמרה הבוקר מנכ"לית פייסבוק שוק ישראל עדי סופר-תאני בתגובה לפרשת הסרת עמוד הפייסבוק סטטוסים מצייצים.

סופר-תאני, שהקפידה להלך בין הטיפות ולהמנע מהתייחסות למקרה הספציפי, גם סירבה להתייחס לשאלה האם פייסבוק תחזיר את העמוד הפופולרי שהקים אבי לן, ואמרה: "תלוי בנסיבות. יש לנו מדיניות וכולם אמורים להכיר אותה. ישנה מחלקה גדולה בחו"ל שמקבלת החלטות כגון אלה ועושה זאת בצורה מעמיקה ובכובד ראש, לכן לא אוכל להתייחס למקרה". סופר-תאני הופיעה הבוקר (ד') בכנס Go Mobile והתייחסה לנושאי מדיה חברתית ופרסום בישראל.

 

אבי לן, מייסד סטטוסים מצייצים אבי לן, מייסד סטטוסים מצייצים

 

בתשובה לשאלה על נטישת בני נוער את פייסבוק, לטובת אפליקציות חדשות יותר כמו סנאפצ'ט, למשל, אמרה סופר-תאני: "זה פשוט לא נכון. אחד הדברים שאנחנו רואים בפייסבוק הוא ששימוש לאורך זמן הופך לחלק משמעותי יותר מהיום יום שלנו, והופך לחלק מהדרך בה אנו שומרים על קשר עם אנשים, מגלים חדשות ומגלים דברים חדשים. אנחנו רואים דפוסי שימוש שרק הולכים וגוברים".

 

סופר-תאני התייחסה גם לטענה לפיה פייסבוק עוקפת אתרי חדשות והופכת למקור המרכזי לחדשות עבור המשתמש: "פייסבוק היא פלטפורמה של תוכן שאמור להיות אמיתי ואותנטי. היא לא מנהלת תוכן אלא אחרית לאותנטיות שלו (ולכן פייסבוק מנהלת כעת פיילוט לבדיקת אמינות של סרטונים- א"ג). פייסבוק היא כבר מזמן הכיכר המרכזית של העיר, ובוודאי גם סביבה של חדשות".

 

עדי סופר-תאני, מנכ"לית פייסבוק שוק ישראל עדי סופר-תאני, מנכ"לית פייסבוק שוק ישראל צילום: נמרוד גליקמן

 

"אני לא חושבת שאנשים לא אוהבים פרסומות"

 

לפי סופר-תאני, בישראל משתמשים ארבעה מיליון איש ברשת החברתית, מתוכם 3.2 מיליון גם דרך המובייל. המשתמשים הישראלים נמצאים בפייסבוק בממוצע 14-15 פעמים ביום, כאשר מתוך כל חמש דקות על המובייל - בכלל זה שליחת מסרונים או שיחות טלפון - פייסבוק ואינסטגרם תופסות דקה. זאת, מבלי להחשיב את ווטסאפ, גם היא נדל"ן חדש יחסית של הרשת החברתית.

 

"אני לא חושבת שאנשים לא אוהבים פרסומות, אלא שהם לא אוהבים פרסומות שאינן ממוקדות. אני אם לילדים, אבל הילדים שלי בוגרים. מדוע אני צריכה לקבל פרסומות לחיתולים? בגלל שאני אם מתחת לגיל מסוים? לכן, עסקים צריכים להבין שהם צריכים לתת מענה ממוקד לכזה שצריך להיות נוכח במובייל. קחו למשל מסעדת סטייקים. מתי טוב יותר לפרסם סטייק - מוקדם בבוקר או במהלך היום? כשאנו מפרסמים חופשה, האם טוב יותר לפרסם באמצע יום עבודה או במהלך סוף השבוע?"  

 

לבסוף, התייחסה סופר-תאני לשאלה על כיווני תעסוקה עבור אלה שנכנסים לשוק: "אני ממליצה לכולם לרכוש הבנה גדולה בתחום המובייל ובדרכי הפעולה שלו, כמו גם להבין דאטה וביג דאטה, ולבסוף, תבינו אפליקציות נייטיב, קריאייטיב ותוכן"

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x