$
חדשות טכנולוגיה

המיזם של גוגל ו-Deepmind: מחשבים שמתכנתים את עצמם

Deepmind, חברת האינטליגנציה המלאכותית שגוגל רכשה השנה ב-400 מיליון דולר מציגה לראשונה את הפיתוחים שלה. בראשם, טכנולוגיה שתאפשר למערכות מחשב ללמוד מטעויות ולהשתפר, באופן שמחקה את המוח האנושי

הראל עילם 17:0104.11.14
דיפמיינד (Deepmind), חברת האינטליגנציה המלאכותית שגוגל רכשה ב-400 מיליון דולר, חשפה פרטים על המיזם המסתורי שלה. המערכת שהחברה מפתחת, המכונה "מכונת טיורינג ניורולוגית", מבוססת על הדרך שבה זיכרון לטווח קצר פועל במוח האנושי.
אחד מתחומי המחקר החמים ביותר במדעי המחשב הוא רשתות עצביות - דרך ליצירת אלגוריתם ממוחשב המחקה את דרך הפעולה של המוח האנושי ומסוגל ללמוד. היתרון הגדול של המערכות האלו הן היכולת שלהן לזהות תבניות - מסיבה זו רשתות עצביות פופולריות בתחומים כזיהוי פנים  וזיהוי דיבור.

 

מכונות שיחקו את פעולת המוח האנושי. אילוסטרציה מכונות שיחקו את פעולת המוח האנושי. אילוסטרציה

 

עם זאת, ברוב המקרים רשתות עצביות מגיבות לקלט שמוזן להן, אבל אין להן גישה לזיכרון חיצוני או יכולת למידה עצמאית. הפיתוח של דיפמיינד נשען על שילוב בין היכולת של מחשב קלאסי לזכור דברים ובין יכולת הניתוח של רשת עצבית. הרעיון הוא לבנות מערכות מחשב שיוכלו ללמוד מבלי לקבל הנחיות ממפעיל אנושי באופן תדיר ולתכנת את עצמן בהתאם למשימות שהוגדרו להן.

  

דיפמיינד חתמה בחודש האחרון על הסכם שיתוף פעולה נרחב עם אוניברסיטת אוקספורד וגייסה חוקרים לשני מיזמי אינטליגנציה מלאכותית זעירים בבריטניה – Dark Blue Labs ו-Vision Factory, שניהם מיזמים שנולדו באוקספורד. בין שורותיה נמנים כמה מהמומחים הגדולים בעולם בתחום האינטליגנציה המלאכותית ואחד האנשים הפעילים בה הוא ריי קורצווייל, העתידן הראשי של גוגל.  
בטל שלח
    לכל התגובות
    x