$
הייטק והון סיכון

קוואלקום משלימה ההשתלטות על צורן: רכשה את CSR הבריטית ב-2.5 מיליארד דולר

כ-200 עובדי מרכז הפיתוח החיפאי של CSR - שרכשה את צורן ב-2011 - יעברו לידיה של קוואלקום, שמחזיקה בסמוך מרכז פיתוח משל עצמה; ביולי רכשה ענקית השבבים האמריקאית את חטיבת המצלמות של CSR ישראל

אסף גלעד 11:4315.10.14

ענקית השבבים האמריקאית קוואלקום רוכשת את CSR הבריטית תמורת 2.5 מיליארד דולר; המהלך צפוי להעביר את מרכז הפיתוח החיפאי של CSR (לשעבר צורן) לידיה של קוואלקום, שמחזיקה מרכז פיתוח משל עצמה רק כמה עשרות מטרים משם. לפי הערכות, כיום מועסקים ב-CSR ישראל כ-200 עובדים. מקוואלקום ישראל טרם התקבלה תגובה.

 

ביולי האחרון קנתה קוואלקום את חטיבת המצלמות של CSR ישראל תמורת 45 מיליון דולר; בעקבות כך עברו 15 עובדים מ-CSR למשרדי קוואלקום. 

  

בכך עוברת חטיבת הפיתוח של צורן לשעבר זעזוע נוסף, שהחל בסבבי פיטורים ובירידת שווי המנייה, המשיך ברכישתה על ידי CSR ב-2011 תמורת 484 מיליון דולר, ובקיצוצים נוספים שנבעו מהחלטתה של החברה הבירטית לסגור את פעילות המצלמה שלה (Camera on Chip) ולהתמקד ברכיבי תקשורת המשמשים מכשירי מחשוב לביש ורכב.

 

קוואלקום קוואלקום צילום: בלומברג

 

כעת תהפוך צורן לחלק מהאסטרטגיה העולמית של קוואלקום לנגח את מיקרוצ'יפ בכדי לשלוט בשוק רכיבי הבלוטות' למכשירים ניידים ומחשוב לביש.  

 

 

למעשה, מיקרוצ'יפ היתה הפייבוריטית לרכישת CSR, כאשר הרגולטור הבריטי קבע כי השתיים יידרשו להגיע למיצוי העסקה עד היום (ד'). בסופו של דבר, היתה זו קוואלקום שחמדה את CSR, לאחר ש-CSR הודיעה באוגוסט כי ההצעה שקיבלה ממיקרוצ'יפ היתה נמוכה מדי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x