$
חדשות טכנולוגיה

אפל רכשה את BookLamp ב-10-15 מיליון דולר

הסטארט-אפ האמריקאי מפתח כלים לניתוח הרגלי שימוש בספרים דיגיטליים. אפל מתקשה להתחרות בתחום מול אמזון - והרכישה צפויה לשפר את פעילותה בזירה זו

הראל עילם 21:3226.07.14
אפל רכשה את חברת האנליטקס BookLamp. כך דיווח אתר TechCrunch במהלך סוף השבוע. שתי החברות אישרו את העסקה, שמוערכת בין 10 ל-15 מיליון דולר במזומן.
הסטארט-אפ האמריקאי הקטן מציע שירות אנליטקס והמלצות בתחום הספרים הדיגיטליים. החברה מנתחת את התוכן של הספרים באמצעות אלגוריתמים של שפה טבעית, למשתנים כגון סגנון, ז'אנר, קצב, תמה ועוד. כל ספר מוגדר לפי אלפי פרמטרים, והחברה הגדירה זאת כ"פרויקט הגנום של הספרים". לאחר מכן, החברה ממליצה למשתמשים על ספרים מתאימים להם בהתאם להיסטוריית הקריאה שלהם.

 

אפל רכשה את החברה על מנת לשפר את מערכת המלצות הספרים בחנות הספרים הדיגיטליים אפל רכשה את החברה על מנת לשפר את מערכת המלצות הספרים בחנות הספרים הדיגיטליים צילום: בלומברג

 

חנות הספרים של אפל, iBookStore, כוללת 2 מיליון ספרים דיגיטליים. החברה מתקשה להתחרות בתחום מול אמזון, שמפעילה מערכת המלצות נרחבת ועניפה - בין השאר על סביב רכישות אחרות של המשתמשים.

 

אמזון מצידה מפעילה את חנות הספרים הדיגיטליים הגדולה והמצליחה בעולם ולאחרונה גם רשמה נצחון משפטי משמעותי על אפל (שהורשעה ביצירת קרטל בתחום הספרים הדיגיטליים) והשיקה שירות מנויים בחנות הספרים שלה.

  

העסקה ככל הנראה יצאה לפועל לפני מספר חודשים, אבל התפרסמה רק עכשיו. בוקלאמפ סוגרת כעת את שעריה והאתר שלה אינו פעיל יותר. היא הפסיקה את פרויקט ניתוח הספרים שלה באפריל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x