$
אפליקציות

מלחמה בעזה

אנדרואיד תחת אש: אפליקציות ההתרעה הטובות ביותר

מאז תחילת הלחימה בעזה הפכו אפליקציות ההתרעה לחלק בלתי נפרד משגרת החיים. בדיקת "כלכליסט" מגלה מי מהן הכי מדויקת ונוחה לכל מערכת הפעלה, מי מציגה הכי הרבה מידע ומי אפילו תראה לכם מאיזה כיוון תגיע הרקטה

רפאל קאהאן 09:0526.07.14

שגרת שיגורי הרקטות על ישראל הביאה את מפתחי האפליקציות ליצור תוך זמן קצר את מה שהבטיחו בפיקוד העורף לפני כשנה וחצי: יישומים שמציגים התרעות אמת בזמן אמת. אוסף אפליקציות זה יציג לכם אפליקציות צבע אדום לכל פלטפורמה - אייפון, אנדרואיד וגם ווינדוס פון.

 

צבע אדום: האפליקציה המקורית

 

זו האפליקציה שהתחילה את הכל, היא מתממשקת למערכת ההתרעות של פיקוד העורף ומעבירה הודעה על השיגור והיעד בדמות התראה על מסך הסמארטפון. במקור היא פותחה כאמצעי הסברה לאלה שלא מכירים את שגרת החיים בצל הרקטות של תושבי הדרום. אולם בעל כורחה היא הפכה לאחד מאמצעי ההתראה הפופולריים בעבור רוב הישראלים. היא לא מתוחכמת במיוחד ואת מה שהיא מבטיחה היא מקיימת, עד הגרסה האחרונה. המשתמשים מתלוננים על איטיות מסויימת במשלוח ההתרעות ובקריסות על מכשירי אייפון 5 בגרסת IOS 7.12 האחרונה. לעומת זאת גרסת האנדרואיד זוכה לדירוג הרבה יותר גבוה. ניתן לבחור את איזורי ההתרעות. האפליקציה מופעלת על ידי מתנדבים ואינה קשורה למערכת הביטחון. לא אהבנו את העובדה שהיא מראה פרסומות - לדעתנו זה מיותר, במיוחד שרוב הזמן קפצו לנו באנרים המציעים לנו לרכוש תרופות נגד חרדה.

 

צבע אדום צבע אדום

 

זמינות: חינם לאייפון  ואנדרואיד 

 

צבע אדום: התרעות מיידיות

 

אפליקציה זו קיימת רק לאנדרואיד. היא קיבלה דירוג יותר גבוה מאשר זו שלעיל והמשתמשים שיבחו את מהירות הגעת ההתרעות למכשיר. ההתרעות יגיעו למסך המכשיר על ידי הודעה מרחפת, כך שהיא עובדת אפילו כהמכשיר נעול. היא פשוטה למראה. ניתן לבחור מספר צלילי התראה, יתרון קטן היא היכולת שלה לפעול גם על רטט או במצב שקט.

 

צבע אדום התרעות מיידיות צבע אדום התרעות מיידיות

 

זמינות: חינם לאנדרואיד

 

צבע אדום: לווינדוס פון גם מגיע

 

משתמשי ווינדוס פון אינם רבים, אך גם להם מגיעה אפליקציה שמספקת התרעות בזמן אמת. כמו שאר האפליקציות שסקרנו היא עושה את המוטל עליה ותו לא. העיצוב פשוט ורוב המשתמשים מעניקים לה ניקוד גבוה. אולם כנראה ישנה בעיה עם גרסה 8 שלה וחלק מההתרעות לא מגיעות בזמן. נראה כי הדבר קשור לווינדוס פון עצמה ולא לאפליקציה. גרסת 8.1 ככל הנראה עובדת טוב יותר.

 

צבע אדום לווינדוס פון צבע אדום לווינדוס פון

 

זמינות: חינם לווינדוס פון

 

צבע אדום Tzeva Adom Alerts: קוד פתוח להגנת המולדת

 

אם חיפשתם את האפליקציה שמקבלת את הניקוד הגבוה ביותר, הרי לכם המנצחת בנוק אאוט. האפליקציה מתבססת על פרויקט קוד פתוח שמפעיל מפתח בשם אריק פרוימוביץ' בהתנדבות וששותפים לו קהילת מפתחי אנדרואיד ישראלית. המפתח יצר אפליקציה פשוטה שעושה את מה שהיא מבטיחה באופן היעיל ביותר. כן יירבו.

 

צבע אדום Tzeva Adom Alerts צבע אדום Tzeva Adom Alerts

 

זמינות חינם לאנדרואיד

 

זמן אמת - אזעקות צבע אדום

 

האפליקציה הזו אינה מאותו מפתח כמו קודמתה, למרות הלוגו הזהה שהיא מתהדרת בו. אולם היא מקבלת דירוג לא פחות גבוה מאשר אחותה האנדרואידית. היא פשוטה למראה ותכליתית מאוד. אין כאן יותר מדי אפשרויות כוונון, אולם על פי ביקורות המשתמשים היא מספקת את ההתרעות במהירות שיא.

 

זמן אמת אזעקות צבע אדום זמן אמת אזעקות צבע אדום

 

זמינות: חינם לאייפון

 

Tzeva Adom: איך אומרים באנגלית?

 

Tzeva Adom מספקת ממשק פשוט ונקי ומאפשרת לבחור התרעות רטט. המשתמשים מעניקים לה ציון טוב ונראה שהיא עושה את העבודה ביעילות. למרות השם בתעתיק לועזי, היא כתובה בעברית ומיועדת לישראלים.

 

Tzeva Adom Tzeva Adom

 

זמינות: חינם לאנדרואיד 

 

מאיפה מגיעים הטילים?

 

לסיום, אפליקציה שמנסה לספק ערך מוסף מעניין. הרעיון שהנחה את המפתח הוא היכן יש להסתתר כאשר אזעקה תופסת אותנו ברחוב. לשם כך האפליקציה מספקת לכם בעזרת המצפן של הסמארטפון חיווי על כיוון השיגור ביחס למיקום שלכם. כך תדעו היכן עדיף להסתתר בהתבסס על מקור השיגור. החיווי מופיע בצורת קרן אדומה ומתבסס על המצפן המובנה של הסמארטפון כך שעדיף לכייל אותו לפני השימוש. רעיון מעניין, מקורי ושעובד לא רע.

 

מאיפה מגיעים הטילים? מאיפה מגיעים הטילים?

 

זמינות: חינם לאנדרואיד

 

לסיום, עבור מי שלא מעוניין באפליקציות אזעקה למיניהן, ישנה אפשרות לקבל את ההתרעות בזמן אמת באמצעות הרדיו. ישנן מספר לא קטן של תחנות שמשדרות בלילה גל שקט, כך שאם אתם מפעילים את אפליקציית הרדיו של הסמארטפון - תוכלו לקבל את ההתראה ישירות למכשיר. אפליקציית רדיו פופולרית ומומלצת לשלוש הפלטפורמות הגדולות היא TuneIn, אולם היא מתבססת על זמינות של חיבור אינטרנט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x