$
חדשות טכנולוגיה

פותחת חלון ברכב: מיקרוסופט חשפה מערכת הפעלה למכוניות

מדובר בגרסה מתואמת של ווינדוס 8, שביכולתה להציג שלל שירותים מקוונים בקונסולה המרכזית של הרכב. החברה צפויה להטמיע את המערכת בדגמי פולקסווגן, הונדה, טויוטה וסיטרואן

נמרוד צוק 13:1206.04.14
אחרי אפל, גם מיקרוסופט רוצה להפוך למערכת ההפעלה של המכונית שלכם: בסוף השבוע הדגימה החברה את הפלטפורמה החדשה שלה לרכב, שמביאה את ממשק המטרו של ווינדוס פון ו-ווינדוס 8 אל קונסולת המדיה של המכונית - ומציעה אפליקציות מותאמות לנהיגה בתחומים כמו מיפוי ומוזיקה.

הפלטפורמה משתמשת בטכנולוגיית MirrorLink כדי לחבר סמארטפונים מבוססי ווינדוס פון עם מסך המגע המובנה של מחשב הרכב. בין החברות שתומכות היום בטכנולוגיה אפשר למצוא את נוקיה וסוני מצד יצרניות המכשירים, את פולקסווגן, הונדה, טויוטה וסיטרואן בצד של יצרניות הרכב, ואת פיוניר ו-Alpine בצד של יצרניות מערכת הבידור לרכב.

 

 • המערכת תכלול התראות ועדכונים שקשורים לתנועה ולנתיב
  המערכת תכלול התראות ועדכונים שקשורים לתנועה ולנתיב
 • חלון הניווט של מערכת ההפעלה, מבוסס בינג
  חלון הניווט של מערכת ההפעלה, מבוסס בינג
 • גם ממשק ניהול השיחות ואנשי הקשר שולב במערכת, בעיצוב של ווינדוס פון
  גם ממשק ניהול השיחות ואנשי הקשר שולב במערכת, בעיצוב של ווינדוס פון
 • המערכת נשענת על חנות אפליקציות, שתואמו במיוחד כך שלא יפריעו לנהיגה בטוחה
  המערכת נשענת על חנות אפליקציות, שתואמו במיוחד כך שלא יפריעו לנהיגה בטוחה
 • למערכת גישה לתחנות רדיו אינטרנטיות, על בסיס פלטפורמת אקסבוקס רדיו
  למערכת גישה לתחנות רדיו אינטרנטיות, על בסיס פלטפורמת אקסבוקס רדיו
 • גם תחנות רדיו סטנדרטיות מנוהלות דרך מערכת ההפעלה
  גם תחנות רדיו סטנדרטיות מנוהלות דרך מערכת ההפעלה

 

את המוצר הציג מנהל חטיבת אינטרנט הדברים במיקרוסופט, סטיב טייקסרה, בכנס המפתחים השנתי שלה שנערך בסוף השבוע בסן פרנסיסקו. טייקסרה הדגים למשתתפים שורה של אפליקציות כגון ביצוע שיחות טלפון, ניווט, ניהול מיילים והודעות SMS, האזנה לרדיו רגיל ואינטרנטי ועיון בתיקיות המוזיקה שעל המכשיר.

 

ווינדוס למכונית ווינדוס למכונית

 

במהלך ההדגמה ניתן היה לראות כיצד מתנהג ממשק המשתמש. טייקסרה הסביר בנוסף כיצד מיקרוסופט מתכננת לסייע למפתחים ליצור אפליקציות שלא יגרמו לנהג להסיט את תשומת הלב מהכביש באופן שיסכן את הנוסעים. המערכת עדיין נמצאת בשלבי פיתוח מוקדמים, ובמהלך ההדגמה היא אף קרסה פעם אחת.

 

בעבר פיתחה מיקרוסופט מערכות בידור לרכב המבוססות על ווינדוס עבור דגמים שונים של חברות כמו פורד, ניסאן ופיאט - אבל הפעם מדובר בחזון שאפתני יותר, כזה שאמור ליצור אקוסיסטם פתוח יותר שיאפשר פיתוח של אפליקציות רבות שיתאימו לסמארטפונים שונים ולדגמי רכבים רבים.

 

ההכרזה של מיקרוסופט מגיעה זמן קצר לאחר השקת CarPlay של אפל, פלטפורמה שמחברת מערכות בידור לרכב עם מכשירי אייפון ואייפד המריצים את iOS 7. כמה דגמים של מרצדס, פרארי ו-וולבו שתומכים בה כבר יצאו לשוק, ובחודשים הקרובים היא צפויה להגיע לדגמים של יצרניות עממיות יותר.

בטל שלח
  לכל התגובות
  x