$
חדשות טכנולוגיה

האיחוד האירופי: מטען אחיד לכל הסלולריים - עד 2017

המועצה האירופית אישרה כי כל הסמארטפונים שיימכרו בתחומה יצטרכו להתבסס על אותו מטען, ככל הנראה מיקרו USB. זאת, בעוד אפל נמנעת מזה שנים מלהתקין שקע שכזה במכשירי האייפון מאז הושקו

נמרוד צוק 16:4117.03.14
יוזמה של האיחוד האירופי מנסה לשים קץ לריבוי סוגי המטענים לטלפונים סלולריים, ולקושי למצוא מטען חלופי שיתאים למכשיר שלכם. התקנה החדשה, שאושרה ברוב גדול בהצבעה של נציגי המדינות בסוף השבוע, תחייב את יצרניות המכשירים שיצרו למכור את מוצריהן במדינות האיחוד לעבור עד 2017 לתקן אחיד למטענים וחיבורים, כזה שיאפשר להטעין את כל הדגמים השונים באמצעות מטען אחד בלבד.
בנוסף על הפיכת חיי משתמשי הטלפונים קלים יותר, להצעה יש מטרה נוספת - להפחית את כמות הפסולת שנוצרת כתוצאה מהשלכת מטענים משומשים. "ההצעה משרתת את האינטרסים של הצרכנים והסביבה כאחד והיא תחסוך 51 אלף טונות של אשפה אלקטרונית בשנה", טענה ברברה וויילר, חברת הפרלמנט האירופי מהמפלגה הסוציאל-דמוקרטית בגרמניה.

 

מטען בתצורה שנועדה לאייפון מטען בתצורה שנועדה לאייפון

 

ומה על מטעני האייפון?

 

בשלב זה מדובר בטיוטה בלבד, שצריכה לעבור את אישור מועצת השרים של האיחוד, אבל על דיווח של ה-BBC, היא כבר זכתה לתמיכה שקטה של חבריה וצפויה לקבל את הסכמת המועצה ללא קשיים מיוחדים. במידה והתהליך יימשך כמתוכנן, המדינות החברות באיחוד יצטרכו להעביר חקיקה מקומית תואמת עד סוף 2016, שאחריה יינתנו ליצרניות כ-12 חודשים לסיים את המעבר לתקן החדש.

 

על פי טיוטת ההצעה, החיבור עליו יוחלט יהיה כנראה מיקרו USB, שמשמש כבר היום במרבית מכשירי האנדרואיד שנמכרים בשוק. אפל, שידועה בהתעקשותה על חיבורים ייחודיים בתכנון קנייני, טרם הגיבה להצעה. לא סביר שהחברה תשנה את תכנון הטלפונים שלה בשל הנחיות האיחוד, אך יתכן שתתחיל למכור אותם עם מתאמים ומטענים נפרדים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x