$
מכשירים ומדריכים

משתמשים מתלוננים כי עדכון תוכנה לאייפון פוגע בסוללה

השדרוג האחרון של מערכת ההפעלה הניידת של האייפון, iOS 7.1, הביא עימו שדרוגים אולם נראה כי נוצרה בעיה חדשה: במקרים מסויימים הסוללה מתרוקנת הרבה יותר מהר

רפאל קאהאן 15:0716.03.14

עדכון מערכת ההפעלה של אפל לגרסת 7.1, שהושקה בתחילת השבוע שעבר, הייתה אמורה לפתור בעיות רבות עליהן התלוננו המשתמשים. בין השאר, היא תיקנה את הבעיה שהציקה לחלק מהמשתמשים הישראלים - ניסוח חצוף לחלק מהודעות ה-SMS האוטומטיות של המערכת.

העדכון החדש, שנחשב למהותי ביותר, גם סיפק מענה לבעיית האיטיות שתועדה על ידי משתמשי אייפון 4 רבים וכן מוסיף מספר תכונות חדשות ובראשן תיקונים בעיצוב ממשק החייגן; תפריט הגדרות ייעודי לקורא טביעות האצבע של האייפון 5S; תיקון לתמונת הרקע המונפשת שגרמה למחלת ים עבור משתמשים רגישים במיוחד ושינויים באפליקציות מזג האוויר, לוח השנה ועדכונים לקולה של העוזרת הווירטואלית "סירי".

 

שוב תקלות ב-iOS? שוב תקלות ב-iOS? צילום: אפרת לובל

 

אולם הפעם גם הופיעו תלונות מצד משתמשים על תקלות חוזרות ונשנות. הבעיה העיקרית שצצה ברחבי הרשת ושזכתה לתהודה רבה ברשתות החברתיות, עם טוויטר בראשן, היא התרוקנותה המהירה של הסוללה. משתמשים רבים טענו שהסוללה החלה לאבד מעוצמתה ללא קשר לשימוש שהתבצע במכשיר. 

 

בנוסף, גם מערכת הבלוטות', בעיקר על גבי האייפון 5S, החלה ל"זייף". לדברי בעלי מכשיר הדגל של אפל, מכשירם לא הצליח לזהות התקני בלוטות' שעבדו היטב עם מכשירם לפני השדרוג. אפילו באתר ZDnet הפופולרי דיווחו כי הצליחו לשחזר את התקלה.

 

באפל כרגיל סירבו להתייחס לתלונות. מספר מומחים הסבירו את בעיית הסוללה בגלל שינויים ב-iOS 7.1: הבלוטות' הפך לדלוק כברירת כמחדל, מה שעלול להשפיע לרעה על חיי הסוללה, ואפל הפעילה את מערכת iBeacon החדשה שאמורה לאפשר תקשורת פרסומית ב"דחיפה" למכשירי אפל.

 

קשה לדעת מה אחוז המשתמשים הסובלים מהבעיה. ככלל, כל שדרוג חדש של מערכת ה-iOS הביא עימו שלל תלונות אשר לבסוף מתוקנות בעדכון נוסף - כמו תקלת האבטחה שזוהתה לפני מספר שבועות בעדכון הקודם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x