$
מכשירים ומדריכים

פורצי הדרך

SurroundWeb: הוול שלך בפייסבוק עובר לקיר הסלון

פיתוח חדש של מיקרוסופט מציג את חלונות הדפדפן על קירות החדר באמצעות מקרן ומצלמת קינקט שגם סורקת את המרחב ב-3D. תוכלו להקיף את עצמכם ב-25 חלונות וירטואליים ברזולוציה גבוהה, לחוויית גלישה ססגונית במיוחד

הראל עילם 21:2505.03.14
חטיבת המחקר של מיקרוסופט חשפה לאחרונה אב טיפוס של דפדפן תלת ממדי - פלטפורמה יעודית למקרנים שמסוגלת להקרין עשרות חלונות דפדפן על גבי משטחים בחדר, כך שהמשתמש יכול להיות מוקף ועטוף במידע מכל הכיוונים.
הרעיון מזכיר את האילומירום של מיקרוסופט - טכנולוגיה שמשתמשת במערך מקרנים כדי להציג משחקים בצורה תלת ממדית על כל הקירות בחדר. כך למשל, שחקן יכול לשחק במשחק פעולה כאשר כל הקיר מולו הוא המסך, ואילו מידע נוסף (מפה, תחמושת וכו') זמין ומוקרן על אחד מהקירות הצדדיים.

 

לא, זה לא חלון אמיתי לא, זה לא חלון אמיתי

 

SurroundWeb לוקח את אותו הרעיון, ואת הפופולריות של ריבוי מסכים ומקצין אותו לחלוטין: הטכנולוגיה החדשה מסוגלת להקרין עד 25 מסכי דפדפן שונים על גבי כל משטח בבית. בדרך זו ניתן למשל להפוך קיר אחד למידע מתעדכן על מניות, משטח אחר מציג סרטונים מתחלפים מיוטיוב ועוד.

 

הפלטפורמה יכולה להקרין גם תמונות, סרטונים, מפות, מסמכים ואפילו משחקים. כל מסך הוא ברזולוציה של עד 1,440 על 720 פיקסל ומתעדכן בזמן אמת ב-30 פריימים לשניה.

 

הדפדפן פורץ את גבולות המסך הדפדפן פורץ את גבולות המסך

 

לשלוט במסכים במחי יד

 

הטכנולוגיה מיועדת לעבוד עם מצלמת הקינקט, המסוגלת למפות את החדר של המשתמש בתלתממד. היא תזהה מסכים כגון טלוויזיות ומסכי מחשב, ובמידת האפשר תתחבר אליהם ותשתמש בהם כחלק ממערך המסכים. היא גם תמפה את כל המקרנים שנמצאים באזור, ותשתמש בהם על מנת למקסם את הכיסוי של החדר.

 

יתכן שבעתיד יוכלו המשתמשים גם להיעזר במצלמה כדי לשלוט במסכים - להעביר אותם ממקום למקום, לסגור אותם או להרחיב אותם, לדפדף מעלה ומטה, והכל על ידי תנועות יד. דמיינו שאתם יכולים לגלוש ברשת, לראות סרטון או תמונה המוצאים חן ביניכם, ולגרור אותם למסך שלם נפרד שיופיע על קיר אחר. החוקרים רמזו על מערכת שתדע לזהות את החפצים שאתם מתקשרים אליהם - למשל, אם אתם קוראים ספר כגון "משחקי הכס" - ולמשוך ולהקרין תמונות רלוונטיות סביבכם, על מנת להעצים את החוויה והאווירה. הקושי הגדול ב-SurroundWeb הוא הצורך להריץ דפי דפדפן בזמן אמת. לפי מיקרוסופט, בעוד שלמשחקים יש קוד סטטי, דפי דפדפן הם דינמיים ומשתנים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x