$
מכשירים ומדריכים

פורצי הדרך

מחשוב לביש, הדור הבא: PC בגודל של עגיל

המחשב הייחודי שמולבש על האוזן פותח בידי סטודנטים ביפן. הוא מסוגל לזהות את הבעות הפנים של המשתמש באמצעות מערך חיישנים מיוחד, להישלט על ידי העפעפיים ואפילו לתפקד כמכשיר לשיפור השמיעה

נמרוד צוק 17:2003.03.14

אחרי השעון החכם והמשקפיים החכמים מגיע עוד אביזר מחשוב לביש, שלוקח את תחום הממשק לגבהים חדשים: מחשב בתצורת עגיל, ששוקל 17 גרם בלבד ונשלט באמצעות שרירי הפנים. המכשיר, אותו מפתחים סטודנטים יפנים מאוניברסיטת הירושמה, צפוי להגיע לשוק כמוצר מסחרי ב-2016.

ההתקן זכה לשם (הגנרי למדי) "Earclip-type Wearable PC". הוא כולל מעבד, שבב אחסון, רכיב בלוטות', מקלט GPS, מצפן, ברומטר, רמקול, מיקרופון וג'יירוסקופ. בנוסף, יש לו מערך חיישני אינפרה-אדום שמסוגלים לפענח את התנועות בחלק הפנימי של אוזן המשתמש, להסיק מהן על הבעות הפנים שלו ולגרום למערכת ההפעלה להגיב בהתאם. בנוסף, מסוגל המכשיר לחוש את תנועת שרירי הפנים עצמם.

 

המחשב החדש - בתצורת אוזניה המחשב החדש - בתצורת אוזניה

 

ההתקן יכול לשמש, לדוגמה, כתוסף לסמארטפון או לנגן מדיה ולאפשר דפדוף בתפריטים וניווט בממשק המשתמש באמצעות תנועות העפעף. "למשל, אם אני מביט לשמיים בלילה ורואה כוכב בהיר במיוחד שאני רוצה לזהות, מחשב העגיל יוכל לעשות את זה עבורי, באמצעות הצלבת הקואורדינטות של המיקום שלי עם זווית המבט ומפת השמיים באותו לילה", הסביר אחד המהנדסים לסוכנות AFP שדווחה על הפרויקט.

 

יישום נוסף של המכשיר יוכל ניטור המצב הבריאותי והתזונתי של קשישים, כאשר במקביל הוא יוכל לתפקד כמכשיר שמיעה. במקרה והקשיש מועד ונופל, למשל, ניתן יהיה לתכנת את ההתקן לבצע שיחת טלפון אוטומטית לבני משפחה או למוקד חירום.

 

המחשוב הלביש היה אחד הטרנדים החמים בתערוכת הסלולר שהתקיימה בברצלונה בשבוע שעבר, עם דגמי שעונים חכמים חדשים של סמסונג, צמידים חכמים של סוני וחואווי ועוד מוצרים חדשים בקטגוריה - שמשכו את עיקר תשומת ליבם של המבקרים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x