אינטרנט

בכיר ביפן: רגולציה של הביטקוין? רק בשיתוף פעולה בינלאומי

סגן שר האוצר היפני אמר את הדברים בעקבות קריסת זירת המסחר המרכזית במטבע הווירטואלי במדינה; לדבריו, "נגיב לאירועים אם יהיה צורך בכך"; יו"ר הפדרל ריזרב ג'נט ילן: "אין לנו סמכות לבצע רגולציה בתחום"

שירות כלכליסט 22:4027.02.14

"כל רגולציה של הביטקוין, צריכה להיעשות בשיתוף פעולה בינלאומי - כדי שניתן יהיה לסגור את כל הפרצות". כך אמר היום סגן סגן שר האוצר היפני ג'ירו אייצ'י.

 

בשבוע שחלף קרסה Mt Gox היפנית - זירת המסחר המרכזית במטבע הווירטואלי ביטקוין - בעקבות פריצת האקרים. האתר שריכז בעבר 80% מהמסחר העולמי ובשנה האחרונה ירד ל־42%, הוא שחקן מרכזי בהתפתחות הביטקוין. בעקבות כך נרשמה צניחה בשערו של המטבע, והתגברו החששות לגבי עתידו.

 

הדרמה החלה בתחילת החודש כש־Mt Gox, כפי הנראה על פי מסמכים שהודלפו, גילתה שפגם בתוכנת המסחר שלה אפשר להאקרים לגנוב ממנה במשך שנים כ־774 אלף מטבעות, המקבילים ל־350 מיליון דולר ולכ־6% מכלל המסחר שלה, מה שמעמיד אותה בפני חדלות פרעון חמורה.

 

ביטקוין ביטקוין צילום: בלומברג

 

לדברי אייצ'י, הרגולטורים ביפן יגיבו להתרחשויות "אם יהיה בכך צורך" - ורק לאחר שיתברר מה בדיוק קרה. הוא הדגיש כי הביטקוין אינו נחשב למטבע רשמי במדינה.

 

גם יו"ר הפדרל ריזרב בארה"ב, ג'נט ילן, התייחסה היום לביטקוין; בדברים שנשאה בסנאט אמרה כי לבנק אין כל סמכות לבצע רגולציה של המטבע הווירטואלי; עם זאת היא אמרה כי הקונגרס צריך לשקול דרכים לטפל בעניין.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x