$
חדשות טכנולוגיה

סמסונג וסיסקו חתמו על הסכם פטנטים צולב

במסגרתו, יוכלו להשתמש בפטנטים האחת של השניה במשך עשר שנים. סמסונג חתמה לאחרונה על הסכמים דומים גם עם גוגל ואריקסון, כדי להגן על עצמה מפני תביעות - שעלו לה מאות מיליוני דולרים אשתקד

נמרוד צוק 11:1406.02.14
סמסונג וסיסקו הכריזו אתמול (ד') על הסכם רישוי פטנטים צולב, במסגרתו יוכלו שתי החברות לעשות שימוש בכטנולוגיות המוגנות בפטנטים של החברה השניה במשך עשר השנים הבאות. בשבועות האחרונים חתמה סמסונג על הסכמים דומים עם גוגל ואריקסון, במטרה ליישב תביעות משפטיות ולמנוע נוספות בעתיד.
ההערכות הן כי סמסונג זקוקה לפטנטים של סיסקו בעיקר בתחום הבית החכם, תחום אליו היא מתכננת להכנס בשנים הקרובות. בתערוכת CES שהתקיימה בינואר חשפה את החברה את פלטפורמת Smart Home, שתאפשר שליטה במוצרים כגון מכונת כביסה, שואב האבק הרובוטי או מכונת הקפה, באמצעות אפליקציית סמארטפון.

 

מלחמת הפטנטים עולה הרבה כסף לענקיות הטכנולוגיה מלחמת הפטנטים עולה הרבה כסף לענקיות הטכנולוגיה צילום: אימג'בנק/thinkstock

 

"התקופה האחרונה סובלת ממשפטנות יתר, שמעכבת במקרים רבים נסיונות לחדשנות. באמצעות מתן רישוי צולב לתיקי הפטנטים שלנו, סיסקו וסמסונג מבצעות צעדים חשובים בשינוי כיוון המצב הזה, ובקיום חדשנות וחופש פעולה", אמר על ההסכם דן לאנג, סגן נשיא סיסקו לקניין רוחני.

 

מחיר הפטנטים

 

סמסונג היתה מעורבת לאחרונה בשורה ארוכה של מאבקי פטנטים - ההסכם עם אריקסון, לדוגמה, עלה לה יותר מ-600 מיליון דולר, על פי הערכות, לאחר שהחברה השוודית תבעה את סמסונג על הפרת פטנטים בתחום מסכי המגע, תקשורת סלולרית וטכנולוגיות לשיפור איכות השמע.

 

בהמשך החודש צפוי מנכ"ל סמסונג הו היון קוון להפגש עם מנכ"ל אפל טים קוק ולדון ביישוב התביעות ההדדיות בין שתי החברות, בנסיון לעצור דיון משפטי נוסף שאמור לצאת לדרך במרץ. במהלך השנתיים האחרונות התנהלו בבתי משפט תביעות ענק מתוקשרות בין השתיים, כאשר לטובת אפל נפסקו פיצויים של 930 מיליון דולר, כאשר ההתדיינות המשפטית עלתה לה לא פחות מ-60 מיליון דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x