$
חדשות טכנולוגיה

מלחמת הפטנטים: אפל ניצחה את מוטורולה בארצות הברית

חברת הסלולר הוותיקה שבבעלות גוגל טענה שבמכשירי האייפון נעשה שימוש ללא רישיון בפטנטים שברשותה. לאחר שהפסידה מוטורולה בתביעה, הגישה ערעור. עתה נודע שגם בית הדין לערעורים זיכה את אפל מכל אשמה

נמרוד צוק 15:4812.01.14

האייפון של אפל אינו מפר פטנטים שמצויים בידי מוטורולה מוביליטי שבבעלות גוגל. כך קבע אתמול בית משפט פדרלי לערעורים בארה"ב. הפסיקה אשררה החלטה דומה של נציבות הסחר הפדרלית מאפריל האחרון. "אנו מאוכזבים מההחלטה ושוקלים את צעדינו הבאים", מסר גורם בגוגל.

התביעה החלה ב-2010, כשהאשימה החברה את אפל בהפרת שישה פטנטים שמגינים על טכנולוגיות כגון הקטנת הרעש האלקטרוני בהעברת שידורים, מניעת שימוש לא מתוכנן במסך המגע בעת דיבור בטלפון ואחרים.

 

מוטורולה ערערה - ושוב הפסידה מוטורולה ערערה - ושוב הפסידה

 

לאחר שהועדה קבעה כי אפל לא הפרה אף אחד מששת הפטנטים, ערערה גוגל על ההחלטה בנוגע לאחד מהם, אבל הפסידה גם בערכאה זו. תביעת פטנטים נוספת שהגישה מוטורולה מוביליטי ב-2012, שעסקה בטכנולוגיות הנמצאות בשימוש באייפון 4S ובשירות iCould, עדיין מתנהלת.

 

ההשקעה עדיין לא השתלמה

 

אחת הסיבות המרכזיות להחלטה של גוגל להשקיע 12.5 מיליארד דולר במוטורולה מוביליטי ב-2012 על אף מצבה הקשה בשוק המובייל באותה העת, היה תיק הפטנטים הגדול שלה. מאז השיקה מוטורולה מספר מכשירים, אשר אף אחד מהם לא זכה להצלחה נרחבת בשווקים.

 

כחלק ממאבקי הפטנטים המתמשכים בין ענקיות הסלולר והטכנולוגיה, הגישה גוגל לפני שבועיים תביעה משלה כנגד מיזם "רוקסטאר", טרול פטנטים שהוקם על ידי אפל, מיקרוסופט ובלקברי ומחזיק במאגר פטנטים שנקנה מחברת ציוד התקשורת נורטל בעת פירוקה. בגוגל טענו כי רוקסטאר נוצרה על ידי מתחרותיה כשמטרתה היחידה היא לחבל בהצלחתם של מכשירי נקסוס של החברה ומוצרי אנדרואיד של יצרניות אחרות - וכי גל התביעות שהגיש המיזם באוקטובר ובנובמבר האחרונים הוא נסיון לעשות שימוש לרעה בפטנטים שברשותו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x