$
בשולי הרשת

בשולי הרשת

האפיפיור: האינטרנט היא מתנה מאלוהים

המנהיג הרוחני של העולם הקתולי התייחס לרשת ולנפלאותיה וטען כי היא מסוגלת לקדם דיאלוג אמיתי והבנה בין תרבותית. לדבריו, על תעשיית הפרסום לגלות יותר חמלה והבנה בעת הפצת מסרי צריכה באינטרנט

הראל עילם 18:1326.01.14

"האינטרנט מציעה הזדמנויות אדירות למפגשים בין אנשים וסולידריות. היא משהו טוב באמת, מתנה מאלוהים" כך אמר האפיפיור פרנציסקוס במהלך סוף השבוע האחרון. ב-24 בינואר ציינה הכנסיה הקתולית את יום התקשורת הבינלאומי, חג שנתי שמתייחס לאמצעים טכנולוגיים להפצת הנצרות.

בדבריו, ברך האפיפיור את הרשת כדרך לחבר בין בני אדם, ליצור דיאלוג, תקשורת והבנה בין אישית. הוא הזהיר שעל מנת לעשות זאת, עלינו להיות רגועים ושלווים, לדעת להקשיב ולהבין את הצד השני. "אם אנחנו קשובים, אנחנו נלמד איך להתבונן בעולם דרך עיניים אחרות, דרך תרבויות ומסורות אחרות", אמר.

 

האפיפיור פרנציסקוס האפיפיור פרנציסקוס צילום: אי פי איי

 

"על מנת להיות בדיאלוג, אנחנו צריכים לשקול באמת את נקודת המבט של הזולת. זה לא אומר שאנחנו צריכים לוותר על הרעיונות והמסורת שלנו, אלא לוותר על התפיסה שרק הם יכולים להיות נכונים או אבסולוטיים. תרבות רשת דורשת מאיתנו לא רק לדעת לקחת, אלא גם לקבל". 

 

"תעשיית המדיה לא מבטיחה יופי ואמת"

 

עם זאת, הוא הזהיר כי האינטרנט יכול להיות כלי אגרסיבי במיוחד כאשר הוא משמש להפצת מסרים המעודדים צריכה או מניפולציה. "תעשיית המדיה לא מבטיחה יופי, אמת או טוב בתקשורת שלה. גם תעשיית הפרסום צריכה להבין את הצורך באנושיות. גם היא צריכה ללמוד להראות חמלה ורכות".

 

זהו ללא ספק מסר פייסני, בתקופה שבה הכנסיה הקתולית נמצאת תחת מתקפה על ערכיה המוסריים שהובילה להתפטרותו יוצאת הדופן של האפיפיור הקודם. לאחרונה גם ניתן לראות התחזקות משמעותית בכוחם של ארגונים חילוניים, הומוניסטיים ואתאיסטיים - וכעת נראה כי האפיפיור קורא גם למאמיניו להקשיב להם ולאחרים, ולשקול את עמדתם. פרנציסקוס גם שלח בעבר מסרים פייסניים כלפי קהילות האתאיסטיות וההומוסקסואליות.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x