$
אינטרנט

בשולי הרשת

טטריס ונמלולים לנצח: 6,500 משחקים קלאסיים הועלו לארכיון הרשת

כל המשחקים מוצגים בחינם וזמינים לגולשים ב-Internet Archive, הארכיון המקוון הגדול בעולם. בין היתר, נכללים ברשימה The Lost Viking, טטריס והנמלולים. בשנה הקרובה יצטרפו למאגר עוד אלפי משחקים עתיקים אחרים

הראל עילם 16:3529.12.13
ארכיון הרשת הגדול בעולם, The Internet Archive, הודיע כי הוא עומד להשיק קטגורייה חדשה לחלוטין - Console Living Room, מאגר של אלפי משחקים קלאסיים למחשב האישי ולקונסולות משחקים שיוצעו בחינם לכל הגולשים בעולם.
ארכיון האינטרנט הוא ארגון ללא מטרות רווח שהוקם ב-1996 במטרה לשמר ולארכב את כל הרשת ומאגר הידע האנושי. הוא כולל יותר מ-4 מיליון ספרים, אלפי סרטים היסטוריים, מאות אלפי שירים, מיליוני שעות הקלטה של שידורי חדשות ומיליארדי דפי אינטרנט.

 

מי התגעגע לנמלולים? מי התגעגע לנמלולים? צילום מסך: יוטיוב

 

לפי ההודעה הרשמית של הארכיון, שמעסיק למעלה ממאתיים איש, המאגר כולל כעת 4,000 משחקים מלאים ו-2,500 קבצי דמו רשמיים. בין השאר, הוא כולל את רוב המשחקים שיצאו לאטארי 2600, וכן כמה משחקים היסטוריים כגון The Lost Viking, טטריס, למניגס ועוד. חלק מהמשחקים הישנים, למרות שהם נכתבו לדוס או קונסולות ישנות, ניתן לשחק ישירות בתוך האתר על ידי שימוש באמולטור מבוסס ג'אווה סקריפט. אחרים ניתן להוריד.

 

הארגון מבטיח שבמהלך השנה הבאה יוספו אלפי משחקים נוספים למאגר, שיהפוך לגדול מסוגו. ג'ייסון סקוט, ראש מאגר המשחקים, הסביר כי בעוד חלק מהמשחקים עדיין מוגנים בזכויות יוצרים ונמכרים בגרסאות אלו ואחרות, המאגר חופשי לשימוש תחת חוק שימוש הוגן למרות מחקר: "גישה מעודדת שימור – על ידי כך שאנחנו הופכים את המשחקים האלו לזמינים לכל העולם, אנחנו משמרים את הזכרונות וההיסטוריה של התעשייה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x