$
הייטק והון סיכון

ממשלת ישראל וגוגל חתמו על מזכר הבנות

גוגל תסייע לישראל לשדרג את מאגר המידע הציבורי שלה וכן תערוך מפגשים משותפים עם יזמים מקומיים על מנת לעודד חדשנות ויצירת שירותים ציבוריים מתקדמים

מאיר אורבך 15:4731.12.13

 ממשלת ישראל וגוגל חתמו היום (ג') על מזכר הבנות שיהווה מסגרת לשיתוף פעולה אסטרטגי נרחב שיעסוק בחילופי ידע ומידע. את המהלך יוביל אגף התקשוב באוצר, שנוהל עד לאחרונה על ידי כרמלה אבנר שפרשה מתפקידה ועדיין לא מונה לה מחליף. הסכם דומה נחתם במאי האחרון בין הממשלה ומיקרוסופט. באוצר מדגישים שזה אינו הסכם מסחרי.

 

על פי המזכר, ישתפו הממשלה וגוגל פעולה במספר תחומים. הן יזמו בצוותא מפגשי ממשל מפתחים, שיהוו פלטפורמה נוספת עבור חברות הזנק ישראליות להכרת מדיניות הממשלה ותוכניות העבודה שלה במגוון תחומים. המפגשים יהיו מקור ידע חשוב עבור חברות ופיתוחים עתידיים. בנוסף, קמפוס גוגל במגדל אלקטרה בתל אביב יארח מפגשים בין נציגי הממשלה ובין סטארט-אפיסטים מקומיים, במטרה לעודד הטמעה של שירות ציבוריים חדשניים.

 

משרדי גוגל בתל אביב. יערכו מפגשים משותפים עם בכירי ממשל ויזמים מקומיים משרדי גוגל בתל אביב. יערכו מפגשים משותפים עם בכירי ממשל ויזמים מקומיים צילום: Itay Sikolski

 

הממשלה מתכוונת להסתייע בניסיון הנרחב של גוגל בהקמת מאגרי מידע כדי לשדרג את מאגרי המידע הקיימים באתר data.gov.il, המרכז מספר מאגרי מידע ממשלתיים לטובת הציבור. בנוסף, גוגל תסייע בעריכת מחקרים חדשניים בתחום ממשל זמין, וכיצד ממשלות אחרות מתמודדות עם אתגרי העידן הדיגיטלי והצורך בהנגשת שירותי הממשלה.

 

ההסכם לא צפוי להשפיע על מעמדה המקומי של גוגל בעיני הרגולטור הישראלי. ענקית החיפוש עדיין נבדקת לגבי היקפי המיסוי אותה החברה משלמת על הכנסותיה בארץ. כמו כן, הרשות להגבלים עסקיים עדיין לא אישרה את רכישת Waze על די גוגל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x