$
חדשות טכנולוגיה

גוגל ואפל נכנסות למכונית

שתי היריבות מתכננות להביא את מערכות ההפעלה שלהם לכמה שיותר כלי רכב ומשתפות פעולה עם יצרניות כאאודי, מרצדס, BMW ואחרות. אפל נטלה את ההובלה כששילבה כפתור להפעלת סירי במכוניות הונדה

נמרוד צוק 12:1130.12.13
וגוגל ואפל נכנסות למכונית; זו לא התחלה של בדיחה, אלא החזית הבאה שעומדת להיפתח בין שתי ענקיות הטכנולוגיה. בשנים הקרובות צפויות יצרניות רכב רבות לשלב מעבדים חזקים וחיבור רשת מובנה כחלק ממערכות דגמי מכוניות חדשים. גוגל ואפל מעוניינות לספק את הפלטפורמה לכך.
בשבוע הבא, בתערוכת CES שתיערך בלאס וגאס, צפויות גוגל ואאודי להכריז על פיתוח משותף של מערכת בידור ומידע לרכב שתתבסס על אנדרואיד, על פי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל. במיזם מעורבות יצרניות רכב נוספות ששמן טרם פורסם לצד יצרנית החומרה NVIDIA, כאשר המטרה ארוכת הטווח היא ליצור פלטפורמה שתאפשר לנהגים ונוסעים לצרוך בנוחות מוזיקה, אפליקציות, שרותי ניווט ושרותים נוספים במהלך הנסיעה.

 

המכונית האוטונומית של גוגל. החברה צפויה להעניק ליצרניות רכב גישה לטכנולוגיה שלה המכונית האוטונומית של גוגל. החברה צפויה להעניק ליצרניות רכב גישה לטכנולוגיה שלה צילום: בלומברג

 

מעבר לשיתוף הפעולה, אאודי צפויה להציג טכנולוגיות שמאפשרות למכוניות לנווט בכוחות עצמן בתנועה למשכי זמן קצרים בסיטואציות מסוימות, בדומה למכונית האוטונומית שגוגל מפתחת, ולחשוף את תוכניותיה לשילובן בדגמי מכוניות שיצאו לשוק במהלך השנים הקרובות. ב-CES בשנה שעברה הציגה החברה גרסה מוקדמת של הטכנולוגיה, שאפשרה למכונית להכנס לחניה צפופה ללא מעורבות הנהג. גם פורד ו-BMW, על פי דיווחים לא רשמיים, אמורות להדגים בתערוכה טכנולוגיות דומות.

 

אפל החלה את פעולתה בתחום ביוני האחרון, כאשר חשפה טכנולוגיה לחיבור בין מכשירי אייפון ומוצרים אחרים שמתבססים על iOS למחשבי הרכב של יצרניות כגון BMW, מרצדס, ג'נרל מוטורס והונדה. האחרונה, למשל, החלה לשלב בכמה מדגמיה החדשים כפתור ייעודי על ההגה שמפעיל את הסייענית הקולית סירי, ומאפשר להשתמש בה דרך הדיבורית כדי לספק יעדים למערכת הניווט, לבקש ממנה להקריא הודעות מייל או להוסיף פגישות ליומן. החברה עובדת עם שורה של יצרניות רכב נוספות, שאמורות לחשוף תכונות דומות ב-2014.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x