$
הייטק והון סיכון

גוגל השיקה קמפוס בתל אביב וחממה טכנולוגית חדשה

החממה תתמקד בסטארט-אפים בתחום הקוד הפתוח ותספק שירותים ל-20 מהם בכל מחזור פעילות. מנכ"ל גוגל, מאיר ברנד התייחס לחממה החדשה בתור הוכחה לאמון שנותנת גוגל העולמית בשוק ההייטק הישראלי

הראל עילם 12:0510.12.12
ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר היום במשרדי גוגל ישראל בתל אביב, לחניכת המשרדים החדשים שלה בעיר שכוללים חממה הטכנולוגית החדשה. החממה תפרס על פני קומה שלמה במגדל אלקטרה - ותספק מערך שירותים שלם למחזור של עשרים סטארט-אפים בכל פעם. חממת קמפוס ת"א צפויה להתמקד בחברות ופרויקטים שיתבססו על קוד פתוח.

"קיימת רגרסיה, במיוחד באזור שלנו, שחוזר לימי הביניים. אבל הקדמה תנצח, הסקרנות האנושית תנצח, החופש ינצח", אמר נתניהו לבאי האירוע. "ואיך נעשה את זה? על ידי יזמות. בסופו של דבר, זאת לא הממשלה שמקדמת את עיקר היזמות, אלא אנשים כמוכם, והחינוך".

 

תעשיית ההייטק והחינוך הם שמקדמים יזמות. נתניהו תעשיית ההייטק והחינוך הם שמקדמים יזמות. נתניהו צילום: הראל עילם

 

מאיר ברנד, מנכ"ל גוגל ישראל ופרופסור יוסי מטיאס, מנכ"ל מרכז המו"פ, הובילו את האירוע. ברנד, שפתח אותו, הכריז כי המשרדים החדשים הם ההוכחה שגוגל העולמית רואה את ישראל כמעצמת הייטק ושהחברה מחוייבת להמשיך ולפתח את המרכז המקומי.

 

 


 

עידוד יזמות במגזרים שונים

 

"ברורה לנו המרכזיות של תעשיית ההייטק בישראל. גם ברור לנו שניתן ליצור צמיחה כלכלית על ידי שילוב של מספר תעשיות", אמר ברנד. המנכ"ל הזכיר נתוני מחקר של חברת מקינזי לגבי תעשיית האינטרנט הישראלית - שצומחת פי שניים מהר יותר מקצב הצמיחה של כלכלת ישראל עצמה.

 

קמפוס TLV, החממה החדשה, תתמקד בחברות קוד פתוח קמפוס TLV, החממה החדשה, תתמקד בחברות קוד פתוח צילום: הראל עילם

 

מטיאס הכריז רשמית על השקת הקמפוס והחממה. הוא הזכיר כי יו"ר גוגל, אריק שמידט, התייחס לישראל כשנייה רק לארצות הברית בתור יעד לפיתוח הייטק. הוא ציין כי מרכז המו"פ של החברה כולל היום 250 מהנדסים וממשיך לצמוח. לדבריו, המרכז מעודד יזמות ועבודה עם מגזרים שונים כגון האוכלוסיה הערבית ישראלית בנצרת וכן מפעיל יוזמה לעידוד נערות לפנות למקצועות טכנולוגיים. "היה לי חשוב להשיק את המרכז הזה ולשמר את התעשייה הישראלית". אמר, והגדיר את ההייטק כנכס חיוני לישראל.

 

הדרכה בחינם ממומחי גוגל

 

אייל מילר, ממנהלי הקמפוס החדש וסמנכ"ל פיתוח עסקי בגוגל ישראל, אמר שהחממה פתוחה לסטארט-אפים בחינם. החברות יוכלו להגיע אליה לסדנה מרוכזת של שבועיים במסגרתה יקבלו המפתחים כלים והדרכה מעובדי גוגל, בתחום הקוד הפתוח ועיצוב הממשקים.

 

משרדי גוגל החדשים משרדי גוגל החדשים צילום: הראל עילם

 

הוא גם אמר שהחברה תציע לכל הסטארטפים גישה למאגר של מגוון סמארטפונים, מחשבים וטאבלטים. "מפתחים היום צריכים להתאים את הממשק שלהם לעשרות קטגוריות. במקום לרכוש מכשירים יקרים, הם יוכלו לבוא ולעשות זאת כאן", אמר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x