$
הייטק והון סיכון

קרן אלף מגייסת קרן צדדית של 14 מיליון דולר

ל"כלכליסט" נודע כי הקרן החדשה תתמקד בגיוס כסף ממשקיעים פרטיים, ובהם בכירים בחברות הייטק

אסף גלעד ומאיר אורבך 09:0305.12.13

קרן ההון סיכון הצעירה אלף (Aleph) של מייקל אייזנברג ואדן שוחט מגייסת קרן צדדית בהיקף של 14 מיליון דולר בשם אלף־אלף, כך עולה ממסמכים שהגישה לאחרונה לרשות ניירות הערך בארה"ב (SEC). בכך עולה סך ההון שגייסה הקרן הישראלית מאז הקמתה ל־154 מיליון דולר.

ל"כלכליסט" נודע שהקרן הקטנה גויסה כולה ממשקיעים פרטיים אמריקאים וישראלים, בשונה מהקרן המרכזית שגויסה ממשקיעים מוסדיים בארה"ב, בהם גם המשקיעים של קרן ההון סיכון בנצ'מרק ממנה הגיע אייזנברג. הקרן הצדדית מאפשרת למעשה למשקיעים פרטיים כמו יזמים שעשו אקזיט, מנהלים בכירים בחברות טכנולוגיה ומשקיעים פרטיים אחרים מעמק הסיליקון ומישראל להצטרף להשקעה בחברות של קרן אלף. כך, בעוד שהקרן המרכזית תשקיע 90% מסך ההשקעה של אלף, תשקיע אלף־אלף 10% מסך ההשקעה.

 

מייקל אייזנברג. מנהג מקובל מייקל אייזנברג. מנהג מקובל צילום: עמית שעל

 

גיוס קרן צדדית הוא מנהג מקובל בעשור האחרון בקרב קרנות הון סיכון. קרנות כגון בנצ'מרק, קליינר פרקינס, אקסל וגריילוק כבר גייסו קרן נוספת בהיקף של 10%–20% מהקרן המרכזית שלהן. מטרת קרן צדדית היא לאפשר למשקיעים פרטיים להיות שותפים להצלחה של חברות ולהיחשף לטכנולוגיה שלהם, אך גם לעודד אותם לסייע להצלחת החברות על ידי שימוש ברשת הקשרים שלהם.

 

אלף פרסמה בחודש שעבר את ההשקעה הראשונה שלה: חברת WindWard הישראלית, שמזהה דפוסי התנהגות של כלי שיט בים ומזהה חריגות ומייצרת תובנות עסקיות בנושא. הקרן צירפה לשורותיה את ערן שיר, לשעבר מנכ"ל מרכז הפיתוח של יאהו בישראל, כיזם הבית.

 

בקרן סירבו להתייחס לידיעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x