$
חדשות טכנולוגיה

שמיים פתוחים: אושר שימוש בסמארטפון ובטאבלט גם בהמראות ובנחיתות

מינהלת התעופה הפדרלית של ארה"ב הכריזה רשמית כי חברות התעופה יורשו לאפשר הפעלת מכשירים כמעט ללא מגבלות. כל חברות התעופה בעולם צפויות לאמץ את הנוהל

עומר כביר 16:3831.10.13
מינהלת התעופה הפדרלי של ארה"ב (FAA) החליטה להתיר שימוש במכשירים אלקטרוניים בכל שלבי הטיסה - כך הכריזה בהודעה רשמית שפרסמה.

ההחלטה התקבלה אחרי התייעצות עם קבוצת מומחים, שכללה נציגים של חברות תעופה, יצרני מטיסים, נוסעים, טייסים, דיילות וגורמים מתעשיית המובייל. יישום ההחלטה תלוי בחברות התעופה השונות, שצריכות לפעול בהתאם לנהלים שנקבעו, ולקבל את אישור המנהל. עם זאת, ב-FAA מעריכים שעד סוף השנה מספר גדול של חברות תעופה יאפשר לנוסעיהם לעשות שימוש רציף במכשירים שברשותם.

 

אין מה לחשוש, המטוס לא יושפע מהסלולרי שלכם אין מה לחשוש, המטוס לא יושפע מהסלולרי שלכם צילום: shutterstock

 

“בסופו של דבר נוסעים יוכללו לקרוא ספרים דיגיטליים, לשחק משחקים ולצפות בווידאו במכשירים שלהם בכל שלבי הטיסה, עם מעט מאוד מגבלות", נכתב בהודעה שפרסמה ה-FAA. עם זאת, המינהלת עדיין השאירה כמה מגבלות. כך, למשל, פריטים אלקטרוניים, ספרים ומגזינים יש לאחסן בכיס המושב הקדמי בזמן ההמראה והנחיתה עצמן.

 

זאת, בניגוד לשלבי הנסיקה וההכנה לנחיתה הארוכים יותר בהם כיום אסור לעשות שימוש במכשירים אלקטרוניים. עם זאת, ההחלטה אמורה לאפשר, לדוגמה, לשמוע מוסיקה באייפון בכל שלבי הטיסה. בנוסף, יש להעביר את המכשירים למצב טיסה לאורך כל שלבי הטיסה, אם כי בטיסות שבהן יש WiFi ניתן יהיה, כמובן, לעשות בו שימוש כל עוד תקשורת הסלולר מנוטרלת.

 

שר התחבורה של ארה"ב, אנתוני פוקס, אמר: “אנחנו מאמינים שההחלטה שהתקבלה היום מכבדת הן את המחויבות שלנו לבטיחות והן את הרצון הגדל של הצרכנים לעשות שימוש במכשירים האלקטרוניים שלהם בכל שלבי הטיסה. הנחיות אלו משקפות מידע שהתקבל מנוסעים, טייסים, יצרנים ודיילים, ואני ממתין בציפייה לראות את חברות התעופה מיישמות את הנחיות אלו בעתיד הקרוב".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x