$
הייטק והון סיכון

בלעדי לכלכליסט

עדן בר טל ופנחס בוכריס מקימים קרן הון סיכון בהיקף 120 מיליון דולר

המנכ"לים לשעבר של משרד התקשורת והביטחון החלו בבדיקת היתכנות מול משקיעים אך טרם החלו בגיוס עבור הקרן שתשקיע בחברות הייטק

אסף גלעד 07:0314.10.13

מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר עדן בר טל פועל להקמת קרן הון סיכון להשקעות הייטק, כך נודע ל"כלכליסט". בר טל החל בחודשים האחרונים בתהליך התכנון האסטרטגי של מבנה הקרן, חידוד המודל העסקי שלה ובבדיקת התכנות מול משקיעים פוטנציאלים, אך טרם החל בגיוס בפועל. כשותף לקרן צירף את תא"ל במיל' פנחס בוכריס, מנכ"ל משרד הביטחון בין 2007 ל־2010 ובעבר מפקד יחידה 8200. כמו כן צורפו מספר שותפים זרים.

 

יעד הגיוס של בר טל עומד על 120 מיליון דולר להשקעות בחברות מכל תחומי ההייטק: מערכות מידע, אבטחת מידע, מחשוב ענן, מובייל ועוד.

 

מימין: עדן בר טל ופנחס בוכריס. אחרי קדנציות בממשלת נתניהו מימין: עדן בר טל ופנחס בוכריס. אחרי קדנציות בממשלת נתניהו צילום: עמית שעל אוראל כהן

 

בר טל ובוכריס סירבו להתייחס לידיעה, אך בראיון שנתן בר טל ל"כלכליסט" בחודש שעבר סיפר: "אני מתכוון לעסוק בקידום חברות ישראליות שעוסקות בתחומים כמו אבטחת מידע ומחשוב ענן ובסיוע להן להצליח. אני בודק אם זה יקרה במסגרת קרן או באמצעות ייעוץ".

 

 

בר טל סיים לאחרונה את תפקידו כמנכ"ל משרד התקשורת, תפקיד אותו מילא בארבע השנים האחרונות. הוא בעל נסיון קודם בהשקעה בהייטק בהיותו מנכ"ל ושותף בבית ההשקעות קוקרמן, בישראל ובאירופה, ולאחר מכן בבית ההשקעות שהקים, EBT.

 

בר טל הוא בוגר נוסף של ממשלת נתניהו השנייה שמקים קרן הון סיכון. קדם לו חיים שני, מנכ"ל משרד האוצר עד אוגוסט 2011, שמקים בימים אלה את קרן Israel Growth Partners יחד עם מנכ"ל מרכז הפיתוח של מיקרוסופט לשעבר, משה ליכטמן. השניים חברו ללאומי פרטנרס וצפויים לגייס כ- 500 מיליון דולר לקרן שתשקיע בחברות הייטק בשלב הבוגר.

 

גם עמיתי בר טל מהקדנציה, שר התמ"ת לשעבר שלום שמחון ומנכ"ל המשרד שרון קדמי, פועלים להקמת קרן הון פרטית בהיקף 100 מיליון דולר להשקעה בחברות אגריטק ישראליות. הקרן תשקיע בחברות טכנולוגיה חקלאית בוגרות. בניגוד לקרנות אלו, צפוי בר טל להשקיע גם בחברות צעירות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x