שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

אנונימיות? לא אצלנו: פייסבוק תחשוף אתכם בחיפוש הפנימי שלה

הרשת החברתית צפויה לבטל לחלוטין את האפשרות להסתיר את הפרופיל מתוצאות החיפוש. כך, יוכל כל אדם לאתר אתכם לפי שמכם או כתובת המייל שלכם. מנהל הפרטיות הראשי של פייסבוק: "הסתרת הפרופיל גרמה לבלבול"

נמרוד צוק 11:1913.10.13

פייסבוק חושפת אתכם בחיפוש הפנימי: בקרוב, יופיעו כל הפרופילים ברשת החברתית בתוצאות החיפוש - גם כאלה של משתמשים שביקשו לחסום את הופעתם. כך ניתן יהיה לאתר כל פרופיל של כל אדם לפי שמו או כתובת המייל שלו.

בסוף השנה שעברה ביטלה הרשת החברתית את האפשרות להיעלם מתוצאות החיפוש עבור משתמשים שלא השתמשו בה לפני הודעת הביטול. עתה השלימה החברה את המהלך וגם גולשים שביקשו במפורש לא להופיע בתוצאות החיפוש ייחשפו. 

 

בקרוב, כולכם תהיו חשופים בתוצאות החיפוש בקרוב, כולכם תהיו חשופים בתוצאות החיפוש

 

בפוסט שפרסם בסוף השבוע מנהל הפרטיות הראשי של פייסבוק, מייקל ריכטר, נכתב כי מספר האנשים שבחרו להסתיר את הפרופיל שלהם היה מצומצם מאוד, וטען כי הדרך הטובה ביותר לשמור על הפרטיות ברשת החברתית היא להגדיר פרטנית את הקהל שיחשף לכל פריט תוכן שמשתפים ברשת. הדרך היחידה שנותרה כעת למנוע מאנשים כל גישה לפרופיל היא לחסום אותם לחלוטין באמצעות אופציית block - כלי שמופעל רק על משתמשים ספציפיים ולא על כלל המשתמשים שאינם חברי פייסבוק של המשתמש.

 

מהלך מקומם

 

לטענת ריכטר, הפידבק שקיבלה החברה ממשתמשים הראה שהסתרת הפרופיל גורמת לבלבול, למשל כאשר הם חיפשו אדם שהכירו אישית במציאות ולא הצליחו למצוא אותו, או כאשר הם פגשו אדם בקבוצת פייסבוק ולא ידעו איך להציע לו חברות. בנוסף, טען כי האופציה לא מנעה ממי שרצה בכך דרכים אחרות למצוא משתמשים, כגון להקליק על הפרופיל מתוך לייק או תגובה לפוסט של חבר משותף. מנגנון החיפוש Graph Search של החברה יציג תוצאות שקשורות גם לפרופילים מוסתרים, כגון "תמונות ש-X שיתף" או "חברי הפייסבוק של X" - מתוכן ניתן להגיע בקלות גם לדף הפרופיל.

 

המהלך זכה לביקורת רבה בעיתונות הטכנולוגיה. אתר Valleywag כינה אותו "פלישה לפרטיות בתוספת עלבון למשתמשים". ב-Techcrunch לעומת זאת הסכימו עם נימוקי פייסבוק, אך טענו כי הפתרון הנכון היה להחליף את מנגנון ההסתרה באפשרות חזקה ויעילה ויותר ולא לבטל אותה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x