$
הייטק והון סיכון

בלעדי לכלכליסט

שני סטארט־אפים של האחים ברקת פיטרו עשרות עובדים

הסטארט־אפ סאפורט־ספייס פיטר 40 מתוך 60 עובדיו, בשל הנטישה הגוברת של לקוחותיו. בחברה מנסים כעת לאתר רוכש לנכסים או לחברה כולה. במקביל פיטרה פלייסקייפ 7 מתוך 44 עובדיה, כנראה על רקע אכזבה מהיקף המכירות

אסף גלעד 07:0229.08.13

שתי חברות פורטפוליו של BRM של ערן ואלי ברקת ביצעו בשבועות האחרונים קיצוצים נרחבים, שבמסגרתם פוטרו עשרות עובדים. הקיצוצים הנרחבים ביותר נערכו בסטארט־אפ סאפורט־ספייס (Support Space) הישראלי, המספק ממשק המקשר בין טכנאים מקצועיים לבין לקוחות שרכשו מוצרים אונליין. סאפורט־ספייס נאלץ לפטר כ־40 מתוך 60 עובדיו. לפי ההערכות, החברה מצויה במצב קשה לאחר שלקוחות רבים, בהם אתרי קניות כמו Best Buy, Trend Micro ו־Assure צמצמו את עסקיהן עמה. בעבר, חשף "כלכליסט" כי גם מיקרוסופט סיימה את החוזה עם החברה לאחר שפיתחה ממשק חלופי משלה.

 

מקורבים לחברה מעידים על כך שהחברה סבלה מתחלופת מנכ"לים גבוהה, דבר שפגם בסופו של דבר גם בעבודה מול הלקוחות. בתוך כשלוש שנים כיהנו בחברה ארבעה מנכ"לים שונים, שניים מהם אמריקאים. באפריל האחרון קיבל לידיו את התפקיד תומר מגיד, לשעבר סמנכ"ל הטכנולוגיות.

 

אלי ברקת. מגביר מעורבות בפלייסקייפ אלי ברקת. מגביר מעורבות בפלייסקייפ צילום: בועז אופנהיים

 

עד כה גייסה סאפורט־ספייס 36.2 מיליון דולר מ־BRM של אלי ברקת, קרן ג'מיני ו־ Emergence. בסוף השנה שעברה מספר העובדים של סאפורט־ספייס עוד עמד על 130, אך לאחר מספר סבבי פיטורים נותרו בה 20 עובדים. כעת בחברה מנסים לאתר רוכש לנכסים או לחברה כולה, כאחת מהאופציות להמשך הפעילות. לפי הערכות בענף, החברה ניהלה משא ומתן למכירתה לגוגל, אלא שמחלוקת המחיר מנעה את העסקה, ובשבוע שעבר השיקה גוגל שירות המתחרה לזה של סאפורט־ספייס, ומכונה גוגל Helpouts.

 

גם פלייסקייפ (PlayScape, שעד לאחרונה נקראה Mominis) מרמת החייל נקלעה למשבר. החברה שמספקת פלטפורמה להפצה ומונטיזציה (ייצור הכנסות) של משחקי סלולר, פיטרה השבוע שבעה מתוך 44 עובדיה - 15% ממצבת כוח האדם. המנכ"ל איציק פריד הודיע על עזיבתו, וכעת מחפשים בדירקטוריון החברה מחליף זמני.

 

בינתיים מגביר אלי ברקת את מעורבותו בחברה על מנת לייצב את פעילותה. לפי הערכת מקורבים לחברה, החברה צמחה במספר המשתמשים שלה, אך לא השכילה לעלות באופן דומה בהכנסות. למרות עלייה בהכנסות מפרסומות, החברה עדיין מתקה לייצר הכנסות מרכישות של טובין וירטואלי בתוך המשחקים. כמו כן לא התמקדה בזמן בפלטפורמת ריבוי שחקנים, מה שמגביר בתורו את זרם ההכנסות למשחק.

 

 

פלייסקייפ היא השקעה נוספת של BRM ושל ג'מיני, והפיטורים מגיעים אחרי שנה של צמיחה. בדצמבר האחרון היא גייסה 6 מיליון דולר בהשתתפות משקיעים נוספים כמו רמי ליפמן, ברוך לבנון ומיצוי, לאחר שקפצה במספר המשתמשים שלה תוך פחות משנה מכמה מאות אלפים ל־35 מיליון, ומשחק הדגל שלה Ninja Chicken זכה ליותר מ־10 מיליון הורדות.

קבוצת BRM של האחים אלי, ניר וערן ברקת מושקעת בכ־13 חברות סטארט־אפ ישראליות, שרובן מצויות במומנטום חיובי, כגון, Altair Semi, Everything.me, eToro Roomer ו־Moovit.

 

מהחברות ומ־BRM לא נתקבלה תגובה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x