$
אינטרנט

מיקרוסופט משיקה מנוע חיפוש יעודי לתלמידים

"בינג לבתי ספר" מגיע ללא פרסומות, תכנים למבוגרים או ריגול אחרי הגולשים ועם כלי לימוד שילמדו את התלמידים איך לדעת לנתח טקסטים ולחפש את המידע המעניין אותם

נמרוד צוק 13:5025.06.13

בנסיון נוסף לחזק את מנוע החיפוש הכושל Bing, מיקרוסופט השיקה אתמול את "בינג לבתי ספר" - גרסה של מנוע החיפוש המותאמת לבתי ספר יסודיים ותיכוניים. היחוד של הגרסה המיועדת לתלמידים היא שהיא לא כוללת פרסומות, וכוללת סינון חזק יותר של תכנים למבוגרים ושמירה הדוקה במיוחד על פרטיות הגולשים. הגרסה המיוחדת תהיה בחירת המחדל בבתי ספר שיהיו מעוניינים לאמץ את השירות.

 

מיקרוסופט טרם פרסמה מועד מדויק לתחילת הישום, אבל הוא צפוי להתחיל כבר בשנת הלימודים הקרובה. החברה הודיעה כי בנוסף נעילה האוטומטית של הגדרות הסינון ולחסימת התכנים הבעייתיים, היא גם תוסיף לדף הבית של בינג כלי לימוד אלקטרוניים שיסיעו לתלמידים לפתח יכולות אוריינות דיגיטלית: כגון שימוש נכון בכלי חיפוש והפעלת חשיבה ביקורתית בעת איתור מידע ברשת.

 

 

מנוע החיפוש בינג. ממשיך להתחדש מנוע החיפוש בינג. ממשיך להתחדש צילום: בלומברג

 

החדרת מנוע החיפוש לבתי הספר ממשיכה את הקו בו נוקטת החברה מזה שנים רבות, ובעקבותיו אף נקנסה בעבר. היא מקדמת את שירותי האינטרנט הפחות פופולריים שלה באמצעות השירותים הנפוצים שלה. כך למשל, הפורטל MSN היה דף הבית באינטרנט אקספלורר, ובינג הוטמע בכל פינה במערכת ההפעלה חדשה, ווינדוס 8.

 

למרות זאת, אסטרטגיה זו לא מצליחה לפגוע בדומיננטיות של גוגל, ששלטה באפריל האחרון על יותר מ-66% משוק החיפוש בארצות הברית, בעוד מיקרוסופט מסתפקת ב-17.3% בלבד - גם אחרי שיתוף הפעולה עם יאהו. גוגל, מיצדה, מציעה מזה זמן רב כלים לתלמידי בית ספר, כגון מערך שיעורי חיפוש המידע Google Search Lessons, כלי חיפוש המאמרים וחומרי הלימוד Google Scholar או כלי ניהול מערך הלימודים בתוך גוגל אפס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x