$
חדשות טכנולוגיה

הארגון מחדש של מיקרוסופט מפחיד את המנהלים שלה

ענקית התוכנה עומדת להכריז על תוכנית לארגון עסקיה ב-1 ביולי, שצפויה לכלול שינויים מהותיים במבנה ואופי החברה; בינתיים לא ברור מי נשאר ומי מפוטר, אולם השדרה הניהולית כבר בפאניקה

רפאל קאהאן 15:1024.06.13

זה איננו סוד שסטיב באלמר רוצה לנענע את הספינה, ולהפוך את מיקרוסופט לארגון שיוכל להתמודד עם השינויים הרבים שעוברים על עולם הטכנולוגיה והמתחרים שמזנבים בעסקיה. על פי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל, באלמר אמור להכריז על השינוי הארגוני ב-1 ביולי הקרוב.

ההכרזה הזו מדאיגה רבים בענקית התוכנה לשעבר, שכבר חשפה באוקטובר 2012 את תוכניותיה להפוך לחברת טכנולוגיה עם מודל עסקי דומה לאלה של אפל, אמזון וגוגל. זאת אומרת שהיא תתבסס על מכירה של מוצרי חומרה שיאפשרו לה למכור שירותים נלווים. למעשה, היא מעוניינת להטמיע את המודל הזה גם בשוק הפרטי וגם בשוק הארגוני. 

 

כמו כן, מיקרוסופט כבר מזמן הכריזה כי היא גם חברת אינטרנט. בשבוע שעבר אף דווח, כי מיקרוסופט גנזה זה מכבר תוכניות להשיק אתר קמעונאות כמו איביי או אמזון תחת שם הקוד "פרויקט ברזיל". אולם מכיוון שהדבר כנראה היה עלול לפגוע בשיחות שהחברה החלה לנהל עם אמזון - לגבי פרסום מוצרים של אתר הקמעונאות במנוע החיפוש שלה בינג - הוחלט לבטל אותו. 

 

סטיב באלמר מנכ"ל מיקרוסופט וטוני בייטס נשיא חטיבת סקייפ מפגינים אחדות סטיב באלמר מנכ"ל מיקרוסופט וטוני בייטס נשיא חטיבת סקייפ מפגינים אחדות צילום: בלומברג

 

מיקרוסופט מקיימת מגעים עם חברות נוספות: בשבוע שעבר רמז לארי אליסון, מנכ"ל אורקל, כי הוא מתכנן להודיע על שיתוף פעולה עם מספר חברות, ביניהן מיקרוסופט. כך שהרמזים על שינויים גדולים בעולם הטכנולוגיה נעשים יותר ויותר עבים.

 

כך, כל מה שנשאר לבאלמר זה להודיע באופן רשמי כיצד תיראה החברה לאחר שיוטמעו כל השינויים הללו. לפי הערכות, באלמר קיבץ מסביבו קבוצה קטנה של בכירים על מנת להוביל את מהלך הארגון מחדש - וצפוי לפטר בכירים אחרים.

 

המהלכים הצפויים

 

השנים האחרונות היו רוויות בעזיבות ובשינויים במיקרוסופט, החל מעזיבתו של אדריכל ווינדוס 8, סטיבן סינופסקי וכלה בעזיבתם של ג'יי אלארד ורובי באך, שהיו מהמובילים של פרוייקטים כגון נגן המדיה Zune והטלפון הסלולרי של מיקרוסופט, ה-Kin. אלארד היה גם זה שדחף את מיקרוסופט להטמיע את פרוטוקולי האינטרנט בווינדוס 95 ושהיה אחראי לפיתוחו של אחד הטאבלטים הראשונים, ה-Courier.

 

המנהלים שעל פי ההערכות ייזכו לקידום מעמדם צפוים להיות סאטיה נאדלה, סמנכ"ל חטיבת השרתים והכלים של מיקרוסופט, טוני בייטס, נשיא חטיבת סקייפ ודון מטריק, נשיא חטיבת הבידור האינטראקטיבי. בנוסף, שני מנהלים נוספים שאמורים להיות מושפעים מהמהלך הם קי לו, נשיא חטיבת שירותי האונליין וטרי מאיירסון שמוביל את חטיבת ווינדוס פון.

 

מה שבטוח כרגע זה שבאלמר מבקש לחתוך בשומנים של החברה ולמקד את חטיבותיה השונות על מנת שהן תוכלנה לקדם את החזון שלו. החלק המעניין הוא עתידה של תוכנת הדגל של החברה, ווינדוס. האם מערכת ההפעלה שבנתה את מיקרוסופט והייתה המוצר המוביל שלה במשך שנים תהפוך למוצר ענן כמו אופיס 365? על פניו, זה אפשרי. אולם האם הלקוחות יקבלו זאת בהבנה? עדיין מוקדם לקבוע.
 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x