$
חדשות טכנולוגיה

פיילוט המאגר הביומטרי יתחיל בתוך שבועיים

לאחר דחיות ועיכובים אשר נבעו מהתמודדות עם סוגיות משפטיות ועם עיצומי עובדים, צפוי מנהל האוכלוסין להתחיל בפיילוט. התוכנית זוכה להתנגדות מצד גורמים החרדים לפרטיות האזרחים ומזהירים מפני דליפת מידע מהמאגר

עומר כביר 18:3324.06.13

רשות האוכלוסין נמצאת בשלבים האחרונים שלפני התחלת הפעלת פיילוט המאגר הביומטרי, אשר צפוי לצאת לדרך בתוך שבועיים - כך אושר ל"כלכליסט" מרשות האוכלוסין.

הפיילוט אמור היה להתחיל בינואר השנה, לאחר פתרון סוגיות החוקתיות ומשפטיות להפעלתו, אך הוא התעכב בגלל עיצומים של עובדי מנהל האוכלוסין. עיצומי העובדים הסתיימו לפני כשבועיים, וכעת נפתחה הדרך להתחיל באיסוף הנתונים. בשלב הראשון יופעל הפיילוט בלשכה אחת של מנהל האוכלוסין ובתוך חודשיים יגיע לפריסה ארצית.

 

ממשלת ישראל רוצה את טביעות האצבע שלכם ממשלת ישראל רוצה את טביעות האצבע שלכם צילום: שאטרסטוק

 

במסגרת הפיילוט, אזרחים שיגיעו ללשכות מנהל האוכלוסין, על מנת לחדש דרכונים ותעודות זהות או לבצע פעולות אחרות, יתבקשו למסור טביעות אצבע ותמונות פנים שיוכנסו למאגר. בתמורה, יונפקו להם תעודות זהות חכמות, בהן יקודדו גם הנתונים הביומטריים. בשלב הפיילוט, שאורכו כשנתיים, יתבצע האיסוף בצורה וולנטרית בלבד. ואולם, עם השלמתו ובמידה שיוכתר כהצלחה יהיה איסוף הנתונים חובה בעבור כל אזרח שמבקש להנפיק או לחדש תעודת זהות או דרכון.

 

הפעלת המאגר מעוררת התנגדות רבה בקרב פעילים להגנת הפרטיות. אלו טוענים שאין צורך במאגר על מנת להנפיק את תעודות הזהות החכמות ומזהירים מפני ניצול לרעה של המידע שיישמר בו - ומפני דליפה אפשרית של המידע לרשות הרבים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x