$
אינטרנט

Feedly נערך ליום שלאחר מות גוגל Reader

בחודש הבא תהרוג גוגל רשמית את שירות עדכוני ה-RSS הוותיק והפופולרי שלה. עתה הפיץ Feedly, השירות שמסתמן כיורשו, ערכת מפתחים שתאפשר לחברות שונות להשתמש בו במקום ב-Reader

עומר כביר 17:1704.06.13
Feedly, שירות ה-RSS שזכה לפופולריות רבה מאז הכריזה גוגל כי תסגור את השירות המקביל שלה, השיק API שיאפשר לשירותים אחרים להשתמש בו כתשתית חלופית לגוגל Reader.
בעוד פחות מחודש צפוי גוגל רידר, ששירת נאמנה עשרות מיליוני משתמשים, ללכת לעולם שכולו טוב ולקחת את מקומו לצד Knol, באז, ווייב ואחרים בבית העלמין של שירותי גוגל מנוחים. סגירת השירות צפויה להשפיע לא רק על אלו המשתמשים בו ישירות, אלא גם על קוראי RSS אחרים שהשתמשו ב-API ובתשתית שסיפקה גוגל.

 

גוגל רידר, 2004-2013 גוגל רידר, 2004-2013

 

פידלי, שעם הההכרזה על הסגירה סומן כיורש המועדף, נטל את ההובלה והחל לפתח API משלו במטרה לאפשר לקוראי RSS אחרים לעבור אליו בטרם ישיר גוגל רידר את שירת הברבור שלו. אתמול, בפוסט בבלוג הרשמי, הכריז פידלי כי השלים את פיתוח ה-API, בשיתוף קוראי RSS בולטים דוגמת Press, Newsify ו-gReader, שיכולים כעת לעבור לתשתית שלו ולהמשיך לספק למשתמשיהם שירות אחרי סגירת גוגל רידר.

 

יורש ראוי? פידלי יורש ראוי? פידלי

 

בשלב זה ניתן לעשות שימוש ב-API רק באישור מראש של פידלי, וכעת נעשה מאמץ להוסיף אליו מפתחים נוספים. בעתיד, יוכל כל מפתח שיבקש מכך ליצור אפליקציית RSS המתבססת על התשתית שנוצרה. במקביל, בפידלי משקיעים מאמצים בשיפור השירות שלהם והכנתו ליולי ובראשם, בהתאם לבקשות המשתמשים, הגדלת המהירות והוספת יכולת חיפוש ברשומות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x