$
אינטרנט

גוגל הורגת את Reader, שירות ה-RSS הפופולרי

לטענת החברה, על אף שלשירות עדכוני התוכן יש לקוחות נאמנים, היקף השימוש בו ירד. המשתמשים כבר נערכים למלחמה על חיי Reader: עצומה שהועברה לבית הלבן טוענת שהסגירה תפגע בכלכלת ארה"ב

הראל עילם 09:4514.03.13

גוגל הודיעה הבוקר (ה') על כוונתה לסגור שורה נוספת של מוצרים - ביניהם גם אגרגטור החדשות וקורא ה-RSS הפופולרי גוגל Reader, שיפסיק לפעול ב-1 ליולי הקרוב. בנוסף לגוגל רידר, הרשימה החדשה כוללת גם מספר כלי פיתוח וכן אפליקציית זיהוי הקול היעודית למכשירי בלקברי.

ענקית החיפוש מודיעה מדי מספר חודשים על כוונתה לסגור מוצרים פחות מוכרים ומצליחים, כחלק מאסטרטגיה שלה להתמקד במספר מצומצם יותר של מוצרים. מאז תחילת 2011 סגרה גוגל יותר מ-70 שירותים, מוצרים ותכונות.

 

גוגל Reader. כלי חשוב ושימושי לכלי תקשורת ובלוגרים גוגל Reader. כלי חשוב ושימושי לכלי תקשורת ובלוגרים צילום מסך: google

 

עם זאת, גוגל Reader, שנחשב לקורא ה-RSS הפופולרי בעולם, עוררה קריאות זעם וביקורות כנגד גוגל. בראש הטוענים עמדו העיתונות הטכנולוגית והבלוגוספירה, הנחשבים למשתמשים כבדים של פרוטוקול RSS שמאפשר להם לעקוב אחרי עדכוני אתרים.

 

זאת הפעם הראשונה שגוגל סוגרת מוצר שנחשב לנפוץ יחסית, וכבר הוקמה עצומה מקוונת שקוראת לבית הלבן להתערב ולעצור את סגירת המוצר. במידה והיא תגיעה למאה אלף חתימות, הבית הלבן מחויב להתייחס לבקשה. בעצומה נכתב כי סגירת Reader תפגע בכלכלה האמריקאית, ובאופן ספציפי במגזר הטכנולוגי.

 

למרות הכעס הציבורי,החשיבות של RSS ירדה בשנים האחרונות. מספר שירותי RSS, טכנולוגיה שנחשבת לעתיקה ומיושנת בתקופת הרשתות החברתיות, נסגרו בחודשים האחרונים - כגון FeedDemon. אורס הולץ, סמנכ"ל תשתית הטכנולוגית בגוגל, אמר כי בעוד שלשירות יש לקוחות נאמנים, "לאורך השנים היקף השימוש ירד".

 

קורא RSS עם תשע נשמות

 

כריס ווטראל, ממציא גוגל Reader, אמר בראיון עם GigaOM כי הוא מופתע שהחברה לא סגרה את השירות לפני שנים, שהנהלת גוגל מעולם לא האמינה בפרויקט או בטכנולוגיה. היא איימה לבטל אותו מספר פעמים. "היה לנו שלט במשרד שספר 'ימים מאז הביטול' מההתחלה של הפרויקט", אמר בחיוך ווטראל.

 

מספר שירותים מתחרים לגוגל Reader כבר הודיעו שהם מתכוונים לחזר אחרי הלקוחות הקיימים. תוסף הדפדפן פידלי הבטיח לשכפל את כלי הפיתוח של גוגל Readerולאפשר למשתמשים לייצא את פרופיל הקיים ורשימת המנויים שלהם לפידלי. גם פליפבורד וניוזבלר יצאו בהצהרות על הגדלת מערך השרתים שלהם על מנת לעמוד בעומס של קליטת משתמשי Reader.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x