$
בשולי הרשת

בשולי הרשת

נחים בשלום: בית קברות וירטואלי לשירותי גוגל שנרם כבה

זוכרים את גוגל Wave? את iGoogle ואת יתר השירותים המקוונים של החברה שנקטפו בדמי ימיהם? עתה מצטרף אליהם גם גוגל Reader בבית קברות בו תוכלו להניח פרחים לזכרם

הראל עילם 19:1217.03.13

גוגל Reader, אגרגטור החדשות הפופולרי, יחד עם עוד עשרות מוצרי גוגל אהובים שאינם איתנו יותר, זכו לבית קברות אינטראקטיבי לזכרם. אתר סלייט מציין באופן ספציפי 39 מוצרים שגוגל סגרה מאז 2006, אם כי המספר הסופי גבוה הרבה יותר.

משתמשים יכולים להשאיר פרח וירטואלי על המצבה, הוירטואלית גם כן (אנחנו מקווים) של השירות. "זה קשה לאבד מישהו אהוב, במיוחד כאשר הוא שירות גוגל. כולם נגעו בנו בדרך כלשהי... השאירו פרח, ותנו לתהליך ההחלמה להתחיל" כתב בהומור עורך מחלקת האינטראקטיב בסלייט, כריס קירק.

 

שירותי גוגל, בבית הקברות המקוון שירותי גוגל, בבית הקברות המקוון

 

השירות הגנוז האהוב ביותר הוא, כצפוי, גוגל רידר שאסף למעלה מ-26 אלף פרחים. המקום השני הוא מפתיע למדי - שירות דף הבית האישי iGoogle, שמאז 2008 הפופולריות שלו דועכת בעקביות. במקום השלישי ניתן למצוא את גוגל Labs. למעלה מ-160 אלף פרחים הושארו בסך הכל עד כה. המוצר האחרון ברשימה הוא גוגל Glass, פרויקט המשקפיים החכמים שכרגע מושך הרבה מאוד עניין מצד התעשייה - אבל סלייט, בהומור, כבר חוזים את מותו.

 

בעוד שללא ספק מדובר במצגת אינטראקטיבית משעשעת, היא אינה יחודית. "בתי קברות דיגיטליים" דומים הוקמו גם למוצרי יאהו ומוצרי מיקרוסופט שנסגרו בשנים האחרונות. ברוב המקרים, סגירת המוצרים הסדרתית היא תוצאה של תהליך העבודה של שלושת חברות הענק, שמעודדות רכישה של סטארט-אפים ועבודה במתכונת סטארט-אפ בתוך החברה עצמה. התוצאה היא לא מעט חדשנות ומוצרים חדשים - אבל גם לעיתים קרובות, מוצרים שזמן קצר לאחר מכן נזנחים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x