$
בשולי הרשת

בשולי הרשת

השפה של טוויטר: הסולמית שהצילה את הבית הלבן

מייסד טוויטר מודה שברשת החברתית קיימת שפה שהקהל הרחב פשוט לא מכיר ולא מבין - מה שמרתיע משתמשים חדשים מלהישאר באתר. כתבה זו כוללת ספוילרים למותחן הפעולה "המטרה: הבית הלבן"

עומר כביר 18:4230.05.13

ברגע השיא של סרט הפעולה הבינוני "המטרה: הבית הלבן" (Olympus Has Fallen) נדרש הגיבור להקיש רצף של תווים במסוף מחשב, אותו מקריא לו אדם מעברו השני של קו טלפון, על מנת למנוע שואה גרעינית (זה מרגש כמו שזה נשמע).

 

כאשר מגיע המקריא לסימן #, שמכונה בארה"ב Pound Sign, הוא זועק "האשטג" (Hashtag), שכן זה התו שיש להקיש ליצירת האשטג בטוויטר. הגיבור המבובל עומד חסר אונים, שניות לפני שכל מאגר הטילים הגרעיניים של ארה"ב עושה בום גדול, עד שלעזרתו נחלצת דמות אחרת שמסבירה: לוחצים Shift ו-3. ספוילר: העולם ניצל.

המקרה המשעשע, אולי הרגע הטוב ביותר (חוץ מהמוות של אשלי ג'אד ב-10 הדקות הראשונות) בסרט קלישאתי עם עלילה מופרכת, תרגום מזוויע (טיפ למתרגמת: Speaker of the House הוא לא "דובר הבית הלבן") ובלי צ'נינג טייטום, ממחיש בעיה אמיתית שטוויטר מתמודדת איתה בימים אלו: שפה חדשה שלא מובנת לחלק מהאוכלוסיה. הבעיה מקשה על משתמשים חדשים להצטרף לרשת החברתית ולהישאר בה.

 

על מה הם מדברים שם - ומה זה בכלל מוחכוורת?! על מה הם מדברים שם - ומה זה בכלל מוחכוורת?! צילום מסך: twitter

 

הפער בין המודעות לטוויטר ובין השימוש בה

 

את הבעיה הציף מנכ"ל טוויטר, דיק קוסטולו, בדברים שאמר אתמול בוועידת D11 של אתר AllThingsD. לדברי קוסטולו, מגבלת ה-140 תווים הובילה משתמשים ליצור שפה חדשה לניהול שיחות והפצת ממים. “אבל מאוד קשה להבין את השפה הייחודית הזו אם אתה חדש בפלטפורמה", אמר.

 

כדוגמה ציין קוסטולו את הנוהג של משתמשים לשים גרשיים לפני שהם מתייגים משתמש עם @ בתחילת ציוץ, על מנת שהציוץ יופיע לכל העוקבים שלהם ולא רק לאלו שעוקבים אחרים שניהם. משתמשים ישראלים בוודאי זוכרים איך, לפני תמיכה מוצלחת יותר בכתיבה מימין לשמאל, לציוצים שהסתיימו בסימן פיסוק או ספרה נהגו להוסיף את האות י', על מנת שהציוץ יוצג כהלכה.

 

"לטוויטר חסרה פשטות", אמר קוסטולו. “צריך לגשר על הפער בין המודעות לטוויטר לאיך להשתמש בה. אני תמיד דוחק בצוותים שלנו לקחת סיכונים בתחום הזה". עם זאת, לקוסטולו לא היו פתרונות קונקרטיים לפתרון הבעיה.
 
בטל שלח
    לכל התגובות
    x