$
אפליקציות

גוגל למיקרוסופט: העיפי את אפליקציית יוטיוב מחנות ווינדוס

ענקית החיפוש האשימה את ענקית התוכנה בשימוש באפליקציה שלא מציגה פרסומות - מקור רווח עיקרי לגוגל. מיקרוסופט, מצידה, מוכנה להחליף את היישום, אם גוגל תעניק לה גישה לערכת מפתחים מתאימה

עומר כביר 15:3016.05.13
גוגל פנתה למיקרוסופט בדרישה להסיר מחנות האפליקציות של מערכת ההפעלה ווינדוס פון 8 אפליקציית יוטיוב שפותחה על ידי ענקית התוכנה. כך לפי דיווח של אתר Wired.

הסיבה לדרישה: האפליקציה לא כוללת פרסומות ומאפשרת להוריד ולשמור סרטונים, בניגוד לתנאי השימוש של החברה.

 

“לאחרונה נעשינו מודעים לאפליקציית יוטיוב שנוצרה על ידי מיקרוסופט", נכתב בפניית גוגל. “האפליקציה מאפשרת למשתמשים להוריד סרטונים מיוטיוב, מונעת הצגת פרסומות בסרטון ומנגנת סרטונים שנחסמו מפלטפורמות מסוימות (למשל, מכשירי מובייל בעלי תכונות מוגבלות). אפשרויות אלו פוגעות ישירות ביוצרי התוכן שלנו ומהוות הפרה ברורה של תנאי השימוש".

 

אפליקציית יוטיוב של ווינדוס פון 8. גוגל רוצה פרסומות אפליקציית יוטיוב של ווינדוס פון 8. גוגל רוצה פרסומות צילום: ניצן סדן

 

גוגל ביקשה ממיקרוסופט להסיר את האפליקציה באופן מידי מחנות האפליקציות שלה, ולהפסיק את פעילות האפליקציה בקרב משתמשים שכבר הורידו אותה עד ה-22 במאי. ענקית הטכנולוגיה לא איימה בנקיטת צעדים נוספים אם מיקרוסופט לא תענה לבקשה.

 

מיקרוסופט לא נשארה חייבת והגיבה בעקיצה קלה לגוגל: "נשמח מאוד לכלול פרסומות, אבל גוגל צריכה לספק לנו גישה ל-API המתאים".

 

חילופי עקיצות בין שני טיטאנים

 

העימות הנוכחי מבליט מתח בין מיקרוסופט לגוגל, הולך וגובר בחודשים האחרונים. בנובמבר שעבר פתחה מיקרוסופט בקמפיין נרחב נגד מנוע החיפוש ושירותים נוספים של גוגל, במסגרתו האשימה החברה כי תוצאות החיפוש של גוגל "הן כולן פרסומות".

 

כעת, משיבה גוגל בכמה עקיצות קטנות. אחת מהן הסתתרה במכתב ששלחה החברה, שכן נראה שהמשפט "מכשירי מובייל בעלי תכונות מוגבלות" מכוון במרומז לווינדוס פון. ההשתלחות מתחברת לדברים שאמר מנכ"ל גוגל, לארי פייג', במהלך כנס המפתחים של גוגל אתמול, כשאמר שמיקרוסופט "חולבת" את החדשנות של גוגל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x