$
אינטרנט

מיקרוסופט יורה לגוגל בלב: "תוצאות החיפוש הן כולן פרסומות"

ענקית התוכנה יוצאת נגד ענקית האינטרנט בקמפיין חדש - Scroogled - שתוקף את מנוע חיפוש המוצרים של גוגל. מיקרוסופט טוענת שתוצאות החיפוש הממומנות פוגעות גם במפרסמים - וגם בגולשים

עומר כביר 17:0729.11.12
מיקרוסופט מחממת מחדש את החזית מול גוגל: ענקית התוכנה השיקה קמפיין מקוון חדש במסגרתו היא תוקפת את מנוע חיפוש המוצרים של המתחרה, גוגל שופינג (לשעבר פרוגל) ומאשימה אותה בנקיטה בפעילות לא הוגנת. “בפשטות, כל תוצאות הקניות שלהם הן מודעות בתשלום", טוענת החברה.

מיקרוסופט מנהלת את המערכה המקוונת באמצעות אתר שהשיקה לאחרונה, Scroogled. הקמפיין הושק בעקבות שינוי שביצעה גוגל במדיניות השימוש שלה - במסגרתו סוחרים שרוצים שמוצריהם יוצגו בגוגל שופינג חייבים לקנות ממנה מודעות בתשלום.

 

אתר הקמפיין החדש של מיקרוסופט אתר הקמפיין החדש של מיקרוסופט

 

"בהודעה מתחת למכ"ם גוגל מודה שבנתה 'מודל מסחרי טהור' שמספק דירוגים לפי המחיר ששולם", כתבה מיקרוסופט באתר. “גוגל שופינג הוא לא יותר מרשימה של מודעות ממוקדות שלקוח התם חושב כי הן תוצאות חיפוש".

 

"הם קוראים לזה 'חיפוש מוצלח באמת'. אנחנו אומרים שכשמגבילים את הבחירות ומדרגים אותן לפי תשלום, הלקוחות נדפקים (באנגלית השתמשה מיקרוסופט בביטוי Scroogled - הלחם של Screw, לדפוק, ושל גוגל; ע"ק). נסו את בינג בשביל תוצאות חיפוש כנות".

 

הגולשים והמפרסמים לא ימהרו לנטוש את גוגל

 

מדובר בניסיון נוסף של מיקרוסופט להגביר את הנוכחות של מנוע החיפוש שלה, בינג. המנוע זכה לשבחים רבים מאז השקתו, אבל כשל בניסיונותיו להשתלט על נתח משמעותי משוק החיפוש העולמי ולשבור את מעמדה הכמעט מונופוליסטי של גוגל. הקמפיין נועד יתרום להשחרת שמה של גוגל במטרה למשוך גולשים ומפרסמים לעבור לבינג. אבל אם ניסיון העבר מלמד אותנו משהו, לא יהיה בכך כדי לשנות משמעותית את תמונת המצב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x